Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss
Post Reply

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
User avatar
CloverGruff
Posts: 34
Joined: 21 Dec 2010, 17:23

Sociālās spēles Indago 2011

#1 Post by CloverGruff » 02 Jan 2011, 19:30

Tā kā tuvojas nākošais Latvijas datorspēļu konkurss ( kurš pēc maniem matemātiskajiem aprēķiniem būs Indago 2011 ), gribēju uzzināt jūsu viedokli. Vai vēlaties, lai cilvēki Indago var piedalīties ar sociālajām spēlēm?
  • Vēlams pamatot savu izvēli!
P.S. Kāda būs jūsu loma Indago 2011 konkursā?

ra001
Posts: 42
Joined: 31 Dec 2010, 17:24

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#2 Post by ra001 » 02 Jan 2011, 20:49

Neskatoties uz to, ka esmu vienmēr aizstāvējis dažādu spēļu piedalīšanos Indago konkursā, šoreiz esmu pret, tas ir mans personīgais viedoklis, nevis kā Indago pārstāvja. Vairāk gan tādēļ, ka sociālā spēles tomēr ir komerciāls produkts un kā tāds parasti tiek veidots. Viens līdzīgs projekts jau ir bijis iepriekš - Jūras Vilki, bet tas nebija bīdīts uz naudas izdošanu spēlē, bet tā bija tīri nekomerciāla spēle. Pret šāda tipa spēlēm man nav iebildumi, bet spēlēm, kuras pelna naudu... nu te tad ir jāatgriežas pie tā jau iepriekš aprunātā foruma - balva par labākā Latvijas izstrādātāju spēli, tad ir ok, bet Indago ir vēlme saglabāt kā amatieru konkursu.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#3 Post by AnetiX » 02 Jan 2011, 21:07

Varbūt tāpēc Indago līmenis ir tik zems, ka visu laiku mākslīgi uzturam amatieru līmeni? :)

Es neredzu iemeslu, kāpēc neatļaut sociālajai spēlei piedalīties konkursos, ja viņa izpilda šādus noteikumus:
1) Sākumā vismaz 3 sec parāda Indago logo
2) Spēle ir nekomercāla
3) "Aiz" spēles nestāv kāds uzņēmums

Labs piemērs bija Jūras vilki - aizliedzot sociālās spēles, jāaizliedz arī Jūras vilki.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#4 Post by AnetiX » 02 Jan 2011, 23:47

Skatos, ka balsojumi pildas, bet argumentu nav.
Tie kas balsot "pret", varētu, lūdzu, to arī argumentēt?

User avatar
vecais_dumais_laacis
Guru
Guru
Posts: 109
Joined: 06 Dec 2010, 18:48
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#5 Post by vecais_dumais_laacis » 02 Jan 2011, 23:56

<alus talking>
3. Konkursa uzdevumi
...
balstoties uz dizainprofilu, izveidot pilnībā spēlējamu spēles versiju pēc mūsdienu komerciālo datorspēļu standartiem;
tad kaada runa var buut par nekomercialitaati?!?

sociaalaas speeles ir paraadiijushas sevi kaa ljoti komerciaali izdeviigu pasaakumu ( nu protams ir arii komerciaali neveiksmiigas bet still ) - so uzdevums sasniegts.

par uznjeemumiem kas staav aiz personaam
6.1. Konkursā drīkst piedalīties tikai fiziskas personas.
via - http://www.indago.lv/node/5
attieciigi ja geimam apakshaa - izstraadaajis sia taads un taads - fail

par logo - uz aatro skreejienu nemaz nemaniiju requirementu lai buutu logo pie boota redzams - tb 2009ajaa nolikumaa
...un ja bites buutu laachi...

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#6 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 01:11

Tie kas balsot "pret", varētu, lūdzu, to arī argumentēt?
Pavisam vienkāršs arguments - ja tas ir spēļu veidošanas konkurss, tad tādam tam arī jāpaliek. Sociālās spēles ir tikai veids, kā nopelnīt. Nevaru pat nosaukt tās par spēlēm - tur ir iespējams kaut ko darīt, ir iespējams kaut ko neeksistējošu saņemt pretī, bet izklaides nekādas nav. Var tikai atdot naudu. Naudas atdošanas ziņā veiksmīgs pasākums, to nevaru noliegt.
Tomēr ja es neesmu kaut ko palaidis garām, tad spēlei ir jābūt izklaidējošai. Bez psiholoģiskiem exploit'iem. Ja spēlēm nav nepieciešams vairs pildīt šādu uzdevumu, tad varbūt sponsorējam vēl horoskopu rakstītājus un runāšanu ar mirušajiem... būsim pavisam noteikti viņu līmenī tad.

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#7 Post by douche » 03 Jan 2011, 01:42

CloverGruff wrote:Tā kā tuvojas nākošais Latvijas datorspēļu konkurss ( kurš pēc maniem matemātiskajiem aprēķiniem būs Indago 2011 ), gribēju uzzināt jūsu viedokli. Vai vēlaties, lai cilvēki Indago var piedalīties ar sociālajām spēlēm?
  • Vēlams pamatot savu izvēli!
P.S. Kāda būs jūsu loma Indago 2011 konkursā?
Es uzskatu, ka sociālās spēles nevajag indago tikai tāpēc, ka sociālās spēles ir retardētas.
Visādi citādi pret to, ka indago piedalās komerciālas spēles, man nav iebildumi.

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#8 Post by bubu » 03 Jan 2011, 04:18

snake5 wrote:
Tie kas balsot "pret", varētu, lūdzu, to arī argumentēt?
Pavisam vienkāršs arguments - ja tas ir spēļu veidošanas konkurss, tad tādam tam arī jāpaliek. Sociālās spēles ir tikai veids, kā nopelnīt.
Nevaru iedomāties nevienu *mūsdienu* spēli (nesociālo), kuras uzdevums nav nopelnīt.

Es pats esmu pret sociālajām, jo lai tās spēlētu vai korekti vērtētu jābūt attiecīgajā auditorijā/portālā/draudziņiem, kas ir grūtāk nekā standalone spēles. Drīzāk tad taisam atsevišķu konkursu par sociālajām spēlēm, kur vērtēšana būs sava.

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#9 Post by elvman » 03 Jan 2011, 05:12

Es pats nobalsoju par viena iemesla dēļ - pats piedalījos ar galda spēlēm, kas sevī ietvēra ļoti daudz sociālo spēļu fīču.
Intereses pēc vēl radās jautājums - vai tie, kas balso pret, balso arī pret online spēlēm?
Beidz runāt, sāc darīt!

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#10 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 09:01

ja tas ir spēļu veidošanas konkurss, tad tādam tam arī jāpaliek.
Pie kā tad kategorizējas sociālās spēles, ja ne pie spēlēm?

Sociālās spēles ir tikai veids, kā nopelnīt.
Ja ir konkursa nolikumā, ka spēle nedrīkst būt komerciāla un tas ir ievērots, tad kur ir problēma?

Nevaru pat nosaukt tās par spēlēm - tur ir iespējams kaut ko darīt, ir iespējams kaut ko neeksistējošu saņemt pretī
Tādā gadījumā, jāaizliedz ir visas spēles. Gandrīz visās spēlēs ir kaut ko, ko var darīt, un pilnīgi visās kaut ko neeksistējošu saņemt pretim (piem, punktus, banānus, vai vienalga ko). Nosauc kaut 1 spēli, kuru spēlējot tu kaut ko eksistējošu saņem pretim.

bet izklaides nekādas nav
"Protams", tieši tāpēc tās spēlē simtiem tūkstošu lietotāju ik dienas. :D

Es pats esmu pret sociālajām, jo lai tās spēlētu vai korekti vērtētu jābūt attiecīgajā auditorijā/portālā/draudziņiem, kas ir grūtāk nekā standalone spēles.
Nu ieviešam noteikumu "spēlei jābūt spēlējamai bez reģistrācijas". T.i, "guest" režīms obligāts (arī elvmen pieminētajām galda spēlēm).

Nevaru iedomāties nevienu *mūsdienu* spēli (nesociālo), kuras uzdevums nav nopelnīt.
1./lasīt augstāk minēto par nekomercialitātes noteikumu/ 2. jebkura cita žanra spēles gan ir paredzētas tikai izklaidei un EA Games patiesībā ir labdarības organizācija?

Es uzskatu, ka sociālās spēles nevajag indago tikai tāpēc, ka sociālās spēles ir retardētas.
Es uzskatu, ka konsoļu geimi ir retardēti. Pieprasu aizliegt arī tos.

Manuprāt, šobrīd jūs gribat aizliegt vienu no ejošākajiem, un arī pelnošākajiem žanriem mūsdienās. Sociālās spēles var būt un ir pietiekami interesantas, lai spētu mierīgi konkurēt ar visām offline single-player spēlēm.
Īsti nesaprotu, kas jūs baida - nu piedalīsies sociālā spēle Indago. Novērtēs viņu pēc grafika/kods/sižets/gameplay. Ja jau nebūs kāds no šiem elementiem, tad vienkārši šajā ailītē spēle saņems 0 punktus. Kur problēmu?

Post Reply

Return to “Indago”