Page 1 of 1

pats sākums

Posted: 12 Feb 2017, 12:54
by mailboxiks
Sveiki.
Par spēļu izstrādi man īpaši nekadu zināšanu nav. No programmēšanas zinu pamatus, bet ne pietiekami lai varētu uzņemties ko nopietnu, tāpēc vēlos zināt labākos veidus, vietas kur un kā sākt apgūt spēļu izstrādi, lai varētu uztaisīt kautvai ko pavisam niecīgu. šeit ir daudz info un lasīšu, bet varbūt ir ieteikumi tā teikt no nulles vai tuvu tam, lai sāktu? tā teikt, lai ievirzītu mani pareizajā ceļā un nenaktos tērēt laiku mācoties kautko kas būtu jāmācās vēlak.

Re: pats sākums

Posted: 13 Feb 2017, 08:50
by RudaisVells
Es sāku ar spēļu dzinēja atrašanu un daudzu video tutoriāļu skatīšanos.
Pēc tam jau sāk kaut ko taisīt.

Es izvēlējos Unity3D un te arī viņu tutoriāļi - https://unity3d.com/learn/tutorials

Re: pats sākums

Posted: 13 Feb 2017, 18:26
by Edgarsa77
UE4 is the best.
Apmācību ir ļoti daudz. Vari programmēt, vari vilkt līnijas (blueprints).
No tiešām labiem un pieejamiem (Unity3D, Cryengine, Lumberyard, Stingray) UE4 neko nevajag vēl papildus. Ja nu vienīgi Visual Studio brīvo versiju, lai varētu spēli iedot citiem paspēlēt.
Ļoti viegli iemācīties.

Re: pats sākums

Posted: 21 Dec 2017, 11:05
by LuldaKen
Tiešām vislābākais veids ir sākt pašam kaut kādu savu projektu vai ideju programmēt un kad rodas kaut kādi jautājumi - meklēt atbildes internetā (lasot pamācības un skatoties youtube video).
Tā pamazām iesi uz priekšu gan teorijā, gan praksē :)

Re: pats sākums

Posted: 24 Dec 2017, 16:26
by Camper125Lv
Pirmkārt, ir jāzina ko tu īsti vēlies veidot. Ja tā ir kāda 3d spēle tad, jā kādu Unity vai kaut ko tādu, bet ja vienkāršu 2d tad ir daudz vienākršākas programas kur mazāk funkciju, bet vieglāk iemācīties. Es sāku savus piedzīvojumus ar Game Maker 7 (jaunākā versija ir Game Maker Studio 2, bet pirmais studio arī vel labs). Vel es zinu tādu programu Constrictor, kā arī esmu dzirdējis par tādām online spēlēm kur var uztaisīt pats kaut ko. Visas šīs programmas ir maksas, bet ja gribas ko bezmaksas vai nav motivācijas pirātot, tad parokoties pa netu var ko atrast, kā piemēram MonoGames, Godot, Blender un citi. Bet maksas parasti programas parasti ir draudzīgākas pret iesācējiem. Vel veins variants ko tu vari darīt, ja tev ir kāda spēle tu vari mēģināt to moded - uztaisīt tai jaunus līmeņus, ielikt jauntas lietas vai pat uztaisīt ko jaunu. Protams ne visas spēles modešanu atbalsta, bet te ir dažas populārākās fps spēlēs - Half Life, Half Life 2, Doom2(1994), Quake(1/2/3), GarrysMod, Fallout. Par citiem žandriem es nezinu. Esmu redzējis minecraftā dažādus brīnumus, tāpēc ja interesē to vari moded vai uztaisīt kādu piedzīvojumu mapi. Motivācijai es ieteiku šo youtube playlistu https://www.youtube.com/watch?v=zxAjmic ... CNlkQIOLdO, tas ir angliski, čalis nav profesionālis šajā jomā, bet viņa dzīves stāsts un pārdomas ir diezgan interesantas un mainija pat manas domas.

Re: pats sākums

Posted: 29 Jul 2018, 09:16
by Makispaiki
Rīgā ir ļoti labi kursi , ja vēlaties rakstiet privāti iedošu telefona numuru ;)