Defended

Spēles vērtējums 5 baļļu sistēmā

Poll ended at 07 Apr 2016, 23:59

5 balles
4
24%
4 balles
7
41%
3 balles
4
24%
2 balles
2
12%
1 balle
0
No votes
 
Total votes: 17

Message
Author
snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Defended

#11 Post by snake5 » 01 Apr 2016, 12:57

Nezinu kāpēc jau sākumā pie lejupielādes beigām, kaut kas sāka brēkt ka zip fails ir bīstams.
Jā, diemžēl dažas pārlūkprogrammas (piem. Chrome) muļķīgi uzvedas - nepopulārus failus bloķē, bet no twitch čata mierīgi visādus vīrusus velk lejā. Jau labu laiku esmu vīlies viņu "drošībā".
Uzspiežot defended.exe vienīgais ko es paspēju redzēt ir 2 logi kuri momentā aizveras:
Pašam un citiem testētājiem (arī tiem, kas uz Windows 10) šādi pagaidām nav sanācis. :(

Ko saka "log.txt" fails?
Kāda ir datoram videokarte?
Varbūt var mēģināt palaist no Documents vai C: mapes, vai palaist kā administratoram?

Edgarsa77
Posts: 138
Joined: 19 Mar 2015, 15:53

Re: Defended

#12 Post by Edgarsa77 » 01 Apr 2016, 13:23

Spēle interesanta. Vienīgi nepatīk tas tutorial režīms. Varēja pielikt help iekš menu, lai paskaidrotu.

User avatar
Boss
Posts: 99
Joined: 19 Mar 2015, 19:58
Location: Latvia
Contact:

Re: Defended

#13 Post by Boss » 01 Apr 2016, 13:23

Nebiju pamanījis log failu ;)
Te būs redzams, kas rakstīts log failā:
http://take.ms/kNfou

[ Videokarte GeForce GTX 675MX ]

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Defended

#14 Post by snake5 » 01 Apr 2016, 14:03

Boss wrote:Te būs redzams, kas rakstīts log failā:
http://take.ms/kNfou
Paldies par info. :)
Izskatās, ka nepieciešams ieinstalēt DirectX: https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... px?id=8109

User avatar
kverkagambo
Posts: 196
Joined: 27 Jul 2014, 18:57

Re: Defended

#15 Post by kverkagambo » 01 Apr 2016, 15:57

Man darbojās. Peles jūtība liekas par augstu.
Vins Dīzels pret Viniem Dīzeliem.
Pēdējo līmeni izskrēju, īpaši nemēģinādams slēpties no lāzera.

User avatar
zivs
Posts: 152
Joined: 21 Feb 2012, 12:15
Contact:

Re: Defended

#16 Post by zivs » 01 Apr 2016, 16:27

kverkagambo wrote:Pēdējo līmeni izskrēju, īpaši nemēģinādams slēpties no lāzera.
Ja neslēpjas vispār, tad, šķiet, to nevar izdarīt (vai tomēr var?) - man vismaz sanāca izskriet vienreiz pietupjoties un pa seju atraujoties no lāzera un vienreiz paslēpjoties.

User avatar
kverkagambo
Posts: 196
Joined: 27 Jul 2014, 18:57

Re: Defended

#17 Post by kverkagambo » 01 Apr 2016, 18:42

Man likās, ka pēdējais lāzeris trāpa vienmēr, tupies vai ne.

User avatar
CloverGruff
Posts: 34
Joined: 21 Dec 2010, 17:23

Re: Defended

#18 Post by CloverGruff » 09 Apr 2016, 13:04

Tā kā šogad BRSD nepiedalos, esmu nolēmis šai spēlei sniegt nelielu rakstisku apskatu.

Neskatoties uz to, ka Defended izmanto dažādus resursus no izstrādes procesā esošas spēles, kas jau ir tikusi atklāta pirms konkursa, šo spēli vērtēju skatoties uz to kā pilnībā oriģinālu darbu konkursa ietvaros.

Sākšu ar visu labo:
Kopumā Defended ir diezgan tipiska Snake5/Archo spēle, kas sevī ietver gan action, gan stealth spēļu mehānikas. Ir jūtams piesitiens no tādām sērijām kā Splinter Cell un Metal Gear. Prieks par to, joprojām tiek izmantots un attīstīts Snake5 personīgais spēļu dzinējs, kurš par laimi uz mana datora strādāja pietiekami labi, lai spēle būtu spēlējama no sākuma līdz beigām. Ir neliela 6. paaudzes konsoļu spēļu sajūta, kas attiecīgi daļēji rada savā ziņā pabeigta darba atmosfēru, tomēr spēlei vajadzētu vairāk saturu (Un dažas citas lietas - par to nedaudz tālāk apskatā) lai tā patiešām izskatītos pēc pabeigta produkta.

Uzslava arī par spēles audio daļu. Kā jau parasti Snake5 izmanto sevis veidotu mūziku, un šķiet arī skaņu efektus. Par nelaimi skaņu nav daudz un ieroči izklausās pēc bumbiņu pistolēm, bet kopumā kā pāris nedēļu konkursa darbs no viena cilvēka, viss ir pietiekami adekvāti.

Tagad būšu ļauns un stāstīšu visu slikto:
Es apskaužu Snake5 apņēmību radīt un lietot savu dzinēju (Un pat valodu), bet tas nenozīmē, ka cilvēkiem būtu jāpiever acis uz dažādām tehniskām problēmām, kas var rasties atsevišķiem spēlētājiem. Attiecīgi neskatoties uz to, ka spēles grafiskais noformējums ir samērā tehniski vienkāršs un spēles vide nav īpaši detalizēta, spēles performance parasti ir diezgan vāja, dažreiz pie līmeņiem ar vairākiem ienaidniekiem spēles kadru skaits sekundē var nokristies pat zem 10. Protams šī problēma iespējams ir saistīta ar manu datoru, bet es atļaušos apgalvot, ka mans dators ir pietiekami spēcīgs, lai tas spētu pilnā ātrumā panest tādas spēles kā šo.

Apbēdina dažādu opciju neesamība. visvairāk interesēja nomainīt spēles izšķirtspēju, tomēr risinājumu neatradu pat config failā, kas atrodas blakus spēles executable failam, tam pa virsu patiesībā nevarēju atrast nekādas opcijas praktiski nekam, neatradu iespēju pat nomainīt spēles kontroles, tomēr par laimi tās ir pietiekami labi noformētas, lai šāda vēlme pat īsti varētu nerasties vidējam spēlētājam.

Konkursa mērķis īsti nebija izveidot ar stāstu bagātas spēles (Lai arī tam ir paredzēta papildus balva), tomēr šādai spēlei būtu noderējis vismaz kaut kāds notikumu pamatojums, jo spēles gameplay daļa, par nelaimi, diemžēl nav pietiekami adekvāta (Par to nedaudz tālāk apskatā), lai sižeta neesamību attaisnotu, attiecīgi visa spēle izskatās pēc tehniskā demo, kas demonstrē dažādas Snake5 spēļu dzinēja īpašības. Tiesa kā jauna dzinēja demo Defended manuprāt ir pietiekami adekvāts, un es par to varu tikai autoru uzslavēt.

Beidzot esam nonākuši pie tās daļas kurā es būšu īpaši slikts, un kritizēšu Defended visu spēļu galveno daļu - spēles gameplay. Lai arī iepriekš teicu, ka spēlē ir jūtams piesitiens no dažādām action un stealth spēļu sērijām, spēlējot spēli es īsti nevarēju saprast, vai spēle grib lai es ienaidniekus nogalinu vai izmantoju stealth, lai izvairītos no konflikta, jo lai arī Defended skaidri pasaka, ka abas iespējas ir pieļaujamas, neviena no tām nav pietiekami interesanta vai izaicinoša, lai tās attaisnotu.

Spēlētājam nav īsti nekāda izaicinājuma no ienaidnieku nogalināšanas, jo tie mirst pēc apmēram diviem trāpījumiem. To visu vēl vieglāku padara fakts, ka visiem varoņiem ir automātiskie ieroči (Ar nebeidzamu munīciju, jā, arī galvenajam varonim), kas nozīmē, ka katrs spēles ienaidnieks nomirst tik ātri, ka katra cīņa nav ilgāka par divām sekundēm. Galvenais varonis arī ir pilnībā neatbilstošs oponents spēles ienaidniekiem, jo tam ir daudz vairāk veselības punktu, un tas ir daudz izveicīgāks, kas beigu beigās visu cīņas procesu padara pārāk vienkāršu un garlaicīgu. Ja ienaidnieku būtu daudz un galvenajam varonim vajadzētu cīnīties pret grupu ar šādiem ienaidniekiem, tad iespējams cīņas kļūtu nedaudz interesantākas, bet visticamāk spēles dzinējs pagaidām nav pietiekami spējīgs uzturēt tik daudz ienaidnieku, jo kā iepriekš minēju, tie dramatiski ietekmē spēles ātrumu.

Visas šīs cīņu problēmas tieši ietekmē spēlētāja vēlmi izmantot stealth. Lai arī tehniski spēlē stealth var lietot, spēlētājam vispār nav nekāda iemesla to darīt (Attiecīgi arī vēlmes), jo no ienaidniekiem nav praktiski nekāds drauds. nebeidzama munīcija arī nozīmē, ka izņemot spēlētāja dzīvību, nav pilnīgi nekādu resursu, kas būtu jātaupa. To visu varēja ļoti viegli izlabot pat tikai padarot ienaidniekus izturīgākus un agresīvākus. Tā vietā spēlētājam pat īsti nav vairs jāizmanto ne viena ne otra opcija - dažreiz ir iespējams vienkārši paskriet garām ienaidniekiem un tos pilnībā ignorēt, pat ja tie sastop galveno varoni.

Pārējās spēles mehānikas, kā piemēram pogu spaidīšana, lēkāšana pa platformām un izvairīšanās no lāzeriem darbojas pietiekami adekvāti, tomēr ne pietiekami interesanti, lai izglābtu spēles gameplay daļu.

Nobeigumā:
Kopumā Defended ir adekvāts Snake5 dzinēja "Tech demo" tomēr pēc tā spēlēšanas ir rūgta sajūta mutē, jo tam vajadzēja tikai dažas izmaiņas, lai tā gameplay arī būtu adekvāts. :)

Post Reply

Return to “Dalībnieki”