Par angļu valodas lietošanu

Idejas un ieteikumi nākošajiem pasākumiem
Message
Author
elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Par angļu valodas lietošanu

#1 Post by elvman » 14 Jun 2012, 16:35

Es īsti nezinu kas izveidoja, bet tika izveidota Facebook lapa priekš mūsu GameDev sanāksmēm: http://www.facebook.com/GameDevLatvia. Tajā viss ir angliski, tāpēc arvien aktuālāks jautājums sāk kļūt par komunikācijas valodu. Vienojāmies, ka pasākumi notiks angļu valodā, bet mūsu forums ir latvisks (un tā varetu būt problema vairākiem krievvalodīgajiem, kas vakar bija ieradušies). Jautājums ir: ko mēs daram šajā sakarā? Jūsu idejas, lūdzu.
Beidz runāt, sāc darīt!

User avatar
zivs
Posts: 152
Joined: 21 Feb 2012, 12:15

Re: Par angļu valodas lietošanu

#2 Post by zivs » 14 Jun 2012, 16:41

Pievienot foruma sadaļām aprakstus papildus angļu valodā? Ar to vajadzētu pilnībā pietikt, lai saprastu, kur rakstīt savu rakstāmo, ja tāds ir. Vai izveidot vienu internacionālo foruma sadaļu, kur tad var arī izvērsties ar savu vēršamo.

Labots:
Ā, bet runa jau laikam ir par pašiem pasākumiem, nevis forumu?

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: Par angļu valodas lietošanu

#3 Post by elvman » 14 Jun 2012, 16:43

zivs wrote:Ā, bet runa jau laikam ir par pašiem pasākumiem, nevis forumu?
Runa ir par forumu, jo pasākums by default būs angliski.
Beidz runāt, sāc darīt!

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: Par angļu valodas lietošanu

#4 Post by kristapuciitis » 14 Jun 2012, 16:55

elvman wrote:un tā varetu būt problema vairākiem krievvalodīgajiem, kas vakar bija ieradušies
Vakar taču pasākums bija latviešu valodā, viņi neko nesaprata?
Gooby pls

User avatar
bunkovsky
Posts: 23
Joined: 09 May 2011, 00:26

Re: Par angļu valodas lietošanu

#5 Post by bunkovsky » 14 Jun 2012, 18:43

Manuprāt forumam būtu jāpaliek latviskam, jo ir pietiekoš idaudz gamedev forumu ārzemju valodās un šī ir vieta tieš lv geimdeviem.

Par pasākumiem - manuprāt obligāti jānotiek angliski, jo tur ir ne tikai lv geimdeviem (protams prioritāri ir galvenais bīdīt vietējos un atmodināt), lai aicinātu starptautiskos viesus, lai citi interesenti no visurienes var nākt un ik pa laikam strīmot netā. kā arī tas pašiem trennēs angļu valodu kas pēctam diezgan noder.
Ja necentīsiemies iet pasaulē tad arī nekur netiksim.
Mētājamies, alojam, veidojam.

User avatar
austere
Posts: 58
Joined: 12 Jun 2011, 21:45

Re: Par angļu valodas lietošanu

#6 Post by austere » 14 Jun 2012, 21:28

... un sprīdītis dodas pasaulē laimi meklēt :D

energyy
Posts: 14
Joined: 15 Jun 2012, 02:26

Re: Par angļu valodas lietošanu

#7 Post by energyy » 15 Jun 2012, 02:39

bunkovsky wrote:Manuprāt forumam būtu jāpaliek latviskam, jo ir pietiekoš idaudz gamedev forumu ārzemju valodās un šī ir vieta tieš lv geimdeviem.
Tieši deļ tā nebiju lietojis šo forumu :) Latvijā ir pietiekoši daudz krievu valodā runajošo cilvēku/developeru, kuriem latviešu valoda nav dzimta un ir grūtības to pielietot profesionālajā līmenī, tāpēc, ja gribāt kļūt par Latvijas developeru "centru" - jābut atvērtākiem un ņemt vērā Latvijas iedzivotāju īpatnības - angļu valoda bez variantiem.

P.S nācas Makā ielikt latviešu keyboardu, lai šo uzrakstītu ;)

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Par angļu valodas lietošanu

#8 Post by bubu » 15 Jun 2012, 06:30

Ja forums pāries uz angļu valodu, tad es personīgi neredzēšu vairs jēgu te uzturēties. Ja gribu angliski par geimdevu parunāt vai lasīt - tad es eju uz gamedev.net. Tur uzreiz ir lielāka auditorija un interesantāks kontents. Šo forumu lietoju tāpēc, ka te varu runāt latviski.
Last edited by bubu on 15 Jun 2012, 10:18, edited 1 time in total.

User avatar
rudis
Posts: 26
Joined: 11 Apr 2012, 13:55

Re: Par angļu valodas lietošanu

#9 Post by rudis » 15 Jun 2012, 09:42

bubu wrote:Ja forums pāries uz angļu valodu, tad es personīgi neredzēšu vairs jēgu te uzturēties. Ja gribu angliski par geimdevu parunāt vai lasīt - tad es eju uz gamedev.net. Tur uzreiz ir lielāka auditorija un interesantāks kontents. Šo forumu lietoji tāpēc, ka tev varu runāt latviski.
+1 ., gamedev.lv zaudētu jeb kādu jēgu, ja uznāktu vēlme eng padrukāt, vai arī starptautiski ko apspriest es dotos -> http://forums.tigsource.com/ .
Par sanāksmēm., hmm., bet vai patiešām visas ir internacionālas ?, protams ja ir tad 100% viss notiek eng., bet ja nē un pieņemsim rīkojot mazu game jam'u, vai pārdesmit cilvēkiem pasēžot ar alus kausu iet tizloties un savā starpā runāt eng tā kā arī nav prāta darbs.100 punkti ir ka nevajag miksēt kā tas notika nesen, tad gan ir jocīgi.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Par angļu valodas lietošanu

#10 Post by snake5 » 15 Jun 2012, 10:13

Man nav nekas pret angļu valodu. Kamēr vien forums saglabās apmēram to pašu projekti / problēmas attiecību, viss būs ok. Neinteresē citi forumi tāpēc, ka tur uz katru savdabīgu projektu ir tonnām wannabe ar saviem kloniem un savām īpaši primitīvajām problēmām, kā arī vesels bars "pointers are evil", "siggraph is teh future", "problem X? use boost!" un citu frīku, kuriem līdz gamedevam ir kā no šejienes līdz saulei. Lai kā neciešu sociālās spēles pašas, pat no tādu spēļu izstrādātājiem var sagaidīt daudz taustāmākus rezultātus, par ko viņus zināmā mērā arī cenšos respektēt.

Kā valodu sarunām lietot angļu arī nav problēmu, ja nepieciešams.

Post Reply

Return to “Sarunas par pasākumiem / Talk about events”