sveiciens!

Gribi par to parunāt? Vienīgā vieta, kur drīkst runāt ne tikai par spēlēm
Message
Author
User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: sveiciens!

#11 Post by Dee » 23 May 2012, 19:55

Man tie uzdevumi likās tīri vienkārši.
Par kuriem uzdevumiem tu šobrīd runā? Ja par informātikas(programmēšanas) olimpiādes, tad es gan nedomāju, ka tā būtu olimpiāde, ja uzdevumi, būtu vienkārši. Protams katram ir savs līmenis, kādam kurš piedalās pasaules olimpiādē varbūt tiešām šķiet novada un valsts olimpiādes uzdevumi viegli. Taču frāzei "Tā kā gan jau, ja programmēt māk, pusi punktu jebkuram būtu jāspēj savākt." es gan nepiekrītu, varbūt tā būtu jābūt, lai arī tie kas tikko sākuši programmēt varētu dabūt vairāk par 0 punktiem novadā un lai nav tāda situācija, ka uz valsti dodas visi kam ir kautvai 1p no 300. Taču diemžēl tā nav, un pat 10 punktus šogad novadā nebija viegli iegūt protot pat ļoti labi tehniski programmēt.
Parasti olimpiādēs labākajā gadījumā ir tikai 1 uzd kuru var atrisināt uz max punktiem protot tikai tehniski labi programmēt, nezinot algoritmus vai neprotot tos pašam izdomāt. Es nedomāju, ka būtu dabujis valsts olimpiādē bronzas medaļu un ticis uz baltiju, ja man programmēšanas pulciņā nemācītu algoritmus, kautgan sāku apgūt programmēšanu jau pirms ~4 gadiem, un šogad aizejot uz pulciņu jau pratu tādas programmēšanas valodas kā c#, unityscript (unity javascript), dark basic, un gamemaker script.

P.S. Nezinu kurus uzd esi skatījies bet nedomāju, ka šos baltijas 1. un 2. dienas uzdevumus vari saukt par viegliem http://www.boi2012.lv/tasks

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: sveiciens!

#12 Post by snake5 » 24 May 2012, 17:26

Es nez.. šķiet jautri ar šādiem jokiem nodarboties?
Valentine has decided to congratulate all of his N girlfriends by giving each one a yellow rose.
...
The value of N does not exceed 10^15
Ja interesē šādi uzdevumi, iesaku meklēt darbu. Pilns ar web portālus gribošiem klientiem visapkārt, kas ne tādas vien lietas pieprasīs. :D

User avatar
Arrovs
Posts: 107
Joined: 09 Dec 2010, 18:09
Location: Saldus-Jelgava

Re: sveiciens!

#13 Post by Arrovs » 24 May 2012, 18:41

Nu labi, jums taisnība es nedaudz pārspīlēju.
Visiem nav tas funktieris kā sasniegt mērķi.
Būtu es piedalījies tādās štellēs gan jau zinātu, cik grūti ir īsā laikā to visu sameistarot.
Arrovs vēl joprojām dzīvs.

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: sveiciens!

#14 Post by elvman » 24 May 2012, 22:14

Arrovs wrote:Nu labi, jums taisnība es nedaudz pārspīlēju.
Visiem nav tas funktieris kā sasniegt mērķi.
Būtu es piedalījies tādās štellēs gan jau zinātu, cik grūti ir īsā laikā to visu sameistarot.
Gudri di*** nav malku cirst :) Es piedāvāju atlasīt cilvēkus (žūriju), kas izveido ar spēlēm saistītas (lai jautrāk) problēmas (piemēram, aprēķināt, kur jānoliek bumbiņa spēlē Pong, lai, nekustinot platformu, tā bumbiņu atsistu pēc iespejas vairāk reižu), un diennakts laikā visi, kas iesaistījās šajā diskusijā + citi brīvprātīgie var pierādīt savas spējas un atrisināt uzdevumus.
Beidz runāt, sāc darīt!

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#15 Post by kristapuciitis » 25 May 2012, 18:32

snake5 wrote:Es nez.. šķiet jautri ar šādiem jokiem nodarboties?
Valentine has decided to congratulate all of his N girlfriends by giving each one a yellow rose.
...
The value of N does not exceed 10^15
Ja interesē šādi uzdevumi, iesaku meklēt darbu. Pilns ar web portālus gribošiem klientiem visapkārt, kas ne tādas vien lietas pieprasīs. :D
Manuprāt, tas ir pierakstīts, lai precīzāk atainotu, ko no programmētāja prasa. Matemātikas olimpiādēs taču katru gadu arī ir rūķīši uzdevumos.
Gooby pls

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: sveiciens!

#16 Post by Dee » 25 May 2012, 18:50

elvman wrote:
Arrovs wrote:Nu labi, jums taisnība es nedaudz pārspīlēju.
Visiem nav tas funktieris kā sasniegt mērķi.
Būtu es piedalījies tādās štellēs gan jau zinātu, cik grūti ir īsā laikā to visu sameistarot.
Gudri di*** nav malku cirst :) Es piedāvāju atlasīt cilvēkus (žūriju), kas izveido ar spēlēm saistītas (lai jautrāk) problēmas (piemēram, aprēķināt, kur jānoliek bumbiņa spēlē Pong, lai, nekustinot platformu, tā bumbiņu atsistu pēc iespejas vairāk reižu), un diennakts laikā visi, kas iesaistījās šajā diskusijā + citi brīvprātīgie var pierādīt savas spējas un atrisināt uzdevumus.
Nu, ja šādu mazu konkursiņu uzrīkotu, es protams piedalītos. Ja izdomātu labas problēmas, būtu interesanti. Pēc tam vēl ar source-code varētu apmainīties un papētīt cik dažādi vienu un to pašu problēmu iespējams risināt un kurš risinājums ir visefektīgākais. Tikai vai būs kas piedalīsies tādā konkursā? Nav jau vērts domāt problēmas un organizēt žūriju ja piedalās tikai 2-3 cilvēki.

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#17 Post by kristapuciitis » 25 May 2012, 19:32

Bet nu ar gamedev saistīti jautājumi jau ir diezgan daudz iztirzāti, un googlē atrast dažādus paņēmienus diez vai būs grūti. Tad žūrijai tik tiešām būtu jātaisa sarežģīti uzdevumi, bet tādus daudzi gan nerisinātu.
Gooby pls

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: sveiciens!

#18 Post by Dee » 25 May 2012, 21:24

es domāju, ka šādam konkursiņam vajadzētu tādus uzdevumus, kur ir jāsacenšas par vislabāko rezultātu, nevis tiek pārbaudīta programma uz vairākiem testiem un skaitīti punkti par to cik testi ir pareizi, kā tas notiek olimpiādēs. Labs piemērs manuprāt bija jau elvman minētais par Pong - ja kāds atrod rezultātu, ka bumbiņa izdzīvo 5 atsitienus, cits var atrast labāku rezultātu 7. Visi domā ka tas ir vislabākais rezultāts līdz kāds varbūt atrod vēl labāku. Protams tieši šādam uzd vajadzētu kaut ko nedaudz vairāk sarežģīt (lai nevarētu ar pilnu pārlasi atrast max rezultātu kuru nav iespējams pārsniegt). Domāju, ka ikviens kurš prot uzprogrammēt spēli prastu arī izdomāt labāku vai sliktāku risinājumu šādai problēmai. Kā arī šāda tipa problēmai nedomāju, ka var atrast risinājumu googlē.

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#19 Post by kristapuciitis » 25 May 2012, 22:53

Tad tā jau būs parasta matemātikas olimpiāde. =)
Gooby pls

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: sveiciens!

#20 Post by snake5 » 26 May 2012, 17:30

kristapuciitis wrote:Manuprāt, tas ir pierakstīts, lai precīzāk atainotu, ko no programmētāja prasa. Matemātikas olimpiādēs taču katru gadu arī ir rūķīši uzdevumos.
Pret matemātikas olimpiādēm mans respekts ir apmēram tikpat liels.

Post Reply

Return to “Pļāpātuve / Offtopic”