sveiciens!

Gribi par to parunāt? Vienīgā vieta, kur drīkst runāt ne tikai par spēlēm
Message
Author
User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

sveiciens!

#1 Post by kristapuciitis » 10 Mar 2012, 18:23

Sveiciens visiem, kas piedalījās 8. martā notiekošajā 3. kārtas matemātikas olimpiādē, kā arī lielāks sveiciens uzvarētājiem!
Gooby pls

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#2 Post by kristapuciitis » 17 May 2012, 20:54

22. aprīlī notika Latvijas atklātā matemātikas olimpiāde (5.-12.kl.), bet tikai šodien tika publicēti rezultāti. Sveiciens dalībniekiem, kā arī vēl lielāks sveiciens uzvarētājiem!
PS pats es dabūju 2. vietu (9.kl.).
Gooby pls

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: sveiciens!

#3 Post by elvman » 17 May 2012, 22:08

kristapuciitis wrote:PS pats es dabūju 2. vietu (9.kl.).
Apsveicu! Kāpēc nepiedalījies programmēšanas olimpiādē?
Beidz runāt, sāc darīt!

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#4 Post by kristapuciitis » 18 May 2012, 12:32

Ar programmēšanu pašvaki. Skolā mums šī joma nemaz nav populāra, ir tikai viens skolotājs, bet tas pats nemāca programmēt. Pats pašmācības ceļā kaut ko jau apguvu, bet, piem., no lio.lv/olimps varu atrisināt tikai * un dažus ** uzdevumus. Olimpiādēm tas ir par maz.
Btw kas matemātikai vainas?
PS nākamajā m.g. mācīšos RV1Ģ, gan jau būs savādāk.
Gooby pls

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: sveiciens!

#5 Post by Dee » 18 May 2012, 20:47

Es tev iesaku nākošgad piedalīties informātikas (programmēšanas) olimpiādē, pat ja neatrodi skolotāju, jo šogad no novada olimpiādes uz valsts olimpiādi tika visi kam bija kaut vai tikai 1p no 300.
Es pats šogad pirmo reizi piedalījos informātikas olimpiādē un man arī šķita, ka es no šiem olimpiādes uzdevumiem maz ko spēju atrisināt. Taču novadā es ieguvu ~30p un tiku uz valsts olimpiādi. Valstī ar 200p no 600 ieguvu bronzas medaļu un tiku vēl uz Baltijas olimpiādi.
Man gan mācīja skolotājs dažādus algoritmus priekš olimpiādes uzdevumiem, taču pašu programmēšanu es apguvu pašmācības ceļā.
Tādēļ ja tu proti kaut vai nedaudz programmēt vajag mēģināt piedalīties.

P.S. Matemātikai arī ir ļoti laba lieta, jo kā mans programmēšanas skolotājs ir teicis: "Labam programmētājam ir arī ļoti labi jāzina matemātika un ģeometrija."

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#6 Post by kristapuciitis » 18 May 2012, 21:10

Pārskatīju olimpiāžu rezultātus, kaut kā jocīgi- pat pirmajai vietai nav atrisināti visi uzdevumi. Žēl, ka Baltijas olimpiādi pašvaki atrisināji. :s
Gooby pls

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: sveiciens!

#7 Post by Dee » 18 May 2012, 22:14

Lai uzrakstītu visus uzdevumus uz max punktiem ir jābūt ļoti labām zināšanām un pieredzei, jo uzdevumam izdomāt 100% risinājumu ir ļoti grūti, kā arī dažkārt rodas problēmas uzprogrammēt to bez kļūdām. Pat vismazākā neuzmanības kļūda kodā var atņemt ļoti daudz punktu, tādēļ ļoti liela prasme olimpiādē ir prast testēt programmu lai visas kļūdas atrastu un likvidētu. Lai gan patiesībā tas jau ir tā pat kā programmējot jebko citu, visas kļūdas ir jāatrod un jālikvidē.
Par Baltijas olimpiādi runājot, uzdevumi bija ļoti grūti, un tādēļ es nedomāju, ka varēju daudz vairāk punktu iegūt.

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: sveiciens!

#8 Post by elvman » 19 May 2012, 18:11

Dee wrote:Lai gan patiesībā tas jau ir tā pat kā programmējot jebko citu, visas kļūdas ir jāatrod un jālikvidē.
Nebūs taisnība, tu nekad nesastapsi normāla izmēra projektu bez bug'iem. Protams, ka ir jācenšas atrast un atrisināt problēmas, bet neviens tev nekad nevar prasīt izveidot produktu pilnīģi bez bug'iem. Slēdzot normālus līgumus parasti arī iekļauj apejamu un neapejamu bug'u skaitu, kas pieļaujamas nododot projektu.
Beidz runāt, sāc darīt!

User avatar
Arrovs
Posts: 107
Joined: 09 Dec 2010, 18:09
Location: Saldus-Jelgava

Re: sveiciens!

#9 Post by Arrovs » 23 May 2012, 00:17

Ak šie laiki.
Man tie uzdevumi likās tīri vienkārši.
Bet es biju par slinku, lai kādreiz gribētu piedalīties sacensībās.
////////
Tā kā gan jau, ja programmēt māk, pusi punktu jebkuram būtu jāspēj savākt.
Arrovs vēl joprojām dzīvs.

User avatar
kristapuciitis
Posts: 163
Joined: 03 Jun 2011, 14:22

Re: sveiciens!

#10 Post by kristapuciitis » 23 May 2012, 17:04

Arrovs wrote: Bet es biju par slinku, lai kādreiz gribētu piedalīties sacensībās.
Jā, mums klasē ir tāds, kurš nepiedalās olimpiādēs, saka, ka tur esot figņa un to jebkurš var atrisināt. Par pagājušo gadu matemātikas eksāmenu uzdevumiem ir dabūjis sešinieku.
Gooby pls

Post Reply

Return to “Pļāpātuve / Offtopic”