Android un iOS

Viss, kas saistīts ar spēļu izstrādi priekš Android, iOS, Windows Mobile, Symbian u.c.
Message
Author
User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Android un iOS

#1 Post by raymix » 10 Jan 2011, 22:32

Nu tā. Sveiki!
Pēdējos mēnešus cītīgi zubrīju Unity. Beidzot šomēnes iegādāšos Galaxy S, Iphone 4 neiepatikās un liekas baigais rip-off. Bet draugam ir, būs kur testēt pie vajadzības.
Mērķis, gan ir tieši Android, tur mārkets izskatās ļoti svaigs, bet, ja tūlis piedāvā arī exportu uz iOS bez liekas ķēpāšanās, tad kādēļ gan nē.

Lieta tāda, ka neatbalstu krekotus game engines. Ir iespēja novilkt, bet laikam sirdsapziņa traucē.
Nopētiju, ja gribu ar Unity exportēt savu drazu uz Android, man tas izmaksās 2200 EUR. Tas ir Unity Pro + addons. Pats Android addons gan tikai alpha vai beta stadijā. Nu galīgi nesmuki - liek vīram palikt atkarīgam no dziņa un šitā uzmest.

Tādēļ neko diži labāku neatradis griežos uz Shiva3D pusi. PLE versija ir par brīvu un ļauj bez liekas maksāšanas izmantot dzini gandrīz pilnvērtīgi. Basic versija arī nav dārga, ja projekts kādreiz kļūst komerciāls (fingers crossed). Problēma ir atmest visu, ko iemācijos par Mono un C# un pāriet uz LUA.
Teikšu godīgi, uzmetot aci, neizskatijās nemaz tik grūts, bet problēmas būs, to caur kauliem jūtu, kautkā man šī this.that.application padarīšana nesimpatizē, ātri apmaldīties, līdzīgi, kā ar TorqueScript.

Tātad,
Kādas ir jūsu domas par Android vs iOS, kā game deviem?
Kādas ir jūsu domas par Shiva3D par tūli kā tādu?
Iesakat citu tūli, kas spēj līdzināties šiem abiem? 3D protams.
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Android un iOS

#2 Post by bubu » 10 Jan 2011, 23:01

raymix wrote:Lieta tāda, ka neatbalstu krekotus game engines. Ir iespēja novilkt, bet laikam sirdsapziņa traucē.
Un pareizi dari. Softu krekoto arī nevajag atbalstīt.
Pats savu taisīt softu taču sakrakotu torrentos negirib redzēt, vai ne?
raymix wrote:Nu galīgi nesmuki - liek vīram palikt atkarīgam no dziņa un šitā uzmest.
Kas par uzmešanu? Nesaprotu kas tur nesmuks. Like tieši šādi IT industrijā (tai skaitā gamedev'ā) vienmēr ir noticis un noticis. Par [labiem] tūļiem jāmaksā. Un attiecīgi bez maksas dāvātam zirgam mutē neskatās - ja negribi maksāt, bet esi spējīgs dzini kodēt no 0, lūdzu, uz priekšu :)
Un vienmēr vari sākt lētāk - taisi uz vienu platformu, būs lētāk. Un tad kad sapelnīsi lielo $$$, tad arī nopirksi softu otrai platformai.

Vēl jau arī ir tāda lieta kā Adobe AIR. Nezinu kāds īsti tagad tur ir statuss, bet kādu laiku solīja to palaist gan uz Androīda, gan iOS'a.
Kādas ir jūsu domas par Android vs iOS, kā game deviem?
Tādas pašas kā par jebkuru citu platformu (tai skaitā PC) - ja var taisīt spēles, tad var taisīt spēles :)
Iesakat citu tūli, kas spēj līdzināties šiem abiem? 3D protams.
Nevajag sākt ar 2D?

User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Re: Android un iOS

#3 Post by raymix » 10 Jan 2011, 23:37

bubu wrote:Nevajag sākt ar 2D?
Nesaista, neesmu arī programētājs, lai par to uztrauktos diži, bet pabakstīt skriptus man patīk, ja strādātu tikai ar 3D tūļiem, tad tusētu bulkas iekš cgimage.lv nevis šeit :-)
Kā arī nav obligāti, ja dzinim tūļi atvieglo darbu, nāk klāt trešais mainīgais, cita matemātika, princips tac tas pats, vai ne? Par 2D gan neko nezinu daudz, neesmu skāries nemaz klāt
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Android un iOS

#4 Post by Zhlops » 11 Jan 2011, 09:29

raymix wrote: Kādas ir jūsu domas par Android vs iOS, kā game deviem?
Jā, es domāju ka šim ir nākotne. Protams totālām hardocore game'iem uz portable nākotni neredzu, bet nu iOS ar IPad un IPhone, un vēl PSP un drīzumā nākošais 3DS kā geiminga platformas jau diezgan spēcīgas, līdz ar to nākotne jau tam ir. Bet tas subjektīvs viedoklis protams.

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Android un iOS

#5 Post by bubu » 11 Jan 2011, 10:46

Man gan šķiet, ka tā jau ir tagadne, nevis nākotne :) Paskaties vien uz populārākajiem produktiem - Plants vs Zombies - uz iPhona' pirmajās 9 dienās vien tas nopelnīja 1 miljonu $. Angry Birds apmēram gada laikā pārdeva 10 miljonu kopiju (tikai iPhonam vien), pareizini to ar 4.99$ (vai nu cik tur tas maksāja). Protams, šie skaitļi ir veiksmīgajām spēlēm, mazāk pazīstamām tie būs daudz daudz daudz mazāki.

Raymix: un kā redzi populārākie un arī vairāk pārdotākie produkti ir 2D, ne 3D :) Reku iOS app'u topsis: http://www.apple.com/itunes/charts/paid-apps/

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Android un iOS

#6 Post by Zhlops » 11 Jan 2011, 11:18

bubu wrote:Man gan šķiet, ka tā jau ir tagadne, nevis nākotne :) Paskaties vien uz populārākajiem produktiem - Plants vs Zombies - uz iPhona' pirmajās 9 dienās vien tas nopelnīja 1 miljonu $. Angry Birds apmēram gada laikā pārdeva 10 miljonu kopiju (tikai iPhonam vien), pareizini to ar 4.99$ (vai nu cik tur tas maksāja). Protams, šie skaitļi ir veiksmīgajām spēlēm, mazāk pazīstamām tie būs daudz daudz daudz mazāki.
Nu jā, es jau tā arī domāju ;) , tik nepratu pareizi izteikt domu. Doma bija tāda, ka portable spēles noteikti ir jāmēģina veidot. Un starpcitu indie kontekstā tās manuprāt ir ļoti pretīm nākošas platformas.

gazz
Posts: 15
Joined: 13 Dec 2010, 20:41

Re: Android un iOS

#7 Post by gazz » 12 Jan 2011, 16:41

Ņem vērā ka Android marketā tirgot no LV pagaidām nevar, tikai bezmaksas aplikācijas. Uzsvars uz pagaidām. Protams ir iespēja reģistrēt kontu un izstrādātāju kādā citā valstī, bet tas arī nedaudz sarežģī šo procesu. Turpretī App Storei nav nekādu pretenziju pret LV kontiem un izstrādātājiem.

User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Re: Android un iOS

#8 Post by raymix » 14 Jan 2011, 01:37

bubu wrote: Raymix: un kā redzi populārākie un arī vairāk pārdotākie produkti ir 2D, ne 3D :) Reku iOS app'u topsis: http://www.apple.com/itunes/charts/paid-apps/
es nopirku Galaxy S aizvakar, 3D spēles tur ir pliekanas un neinteresantas, galīga fufla godiīgi sakot. Visdrīzakais, ka testa varianti, jeb kkas fiksi samiksēts kopā, lai tik naudiņa skaitās, 3D kā nekā. Bet nu dzīvos redzēs.
Spēles gan grafikas ziņā atgādināja kkādu DirectX 7. Cerams kautkādi sheideri vismaz strādās, galvenais jau lai blooms un normal maps ir, tie vislabāk apmāna aci

Nu, redzēs, uz ko ShiVa3D derīga, mož kkas interesants ar izdodas pa prikolam, tik tas LUA jāmācās....

Bez android 2.2 Froyo neko nevar iesākt, šodien metu virsū apgreidu, nojūdzās, pēc recovery backup, firmware tāpat uzrāda, ka 2.2, cerams, ka neesmu kko salauzis, un viss strādās, kā iecerēts :-D

edit: viss aizgāja. Uz 2.2 daudz vairāk aplikācijas mārketā parādijās. Nedz Unity, nedz ShiVa nestrādā zem 2.1, iespējams līdzīgs iemesls ir pārējiem. Patestēšu dažas spēlītes došu zināt. BTW atradu MMO arii :lol:

gazz wrote:Ņem vērā ka Android marketā tirgot no LV pagaidām nevar, tikai bezmaksas aplikācijas. Uzsvars uz pagaidām. Protams ir iespēja reģistrēt kontu un izstrādātāju kādā citā valstī, bet tas arī nedaudz sarežģī šo procesu. Turpretī App Storei nav nekādu pretenziju pret LV kontiem un izstrādātājiem.
esmu ~3000km prom no LV, zaļajā zemē, kur iespējams, tas nedraud, kā arī LV konts man nekad nav bijis, 18 gados aizmuku, ir debitene, kredītene un verified paypal
teikšu godīgi, neko nēsmu par komerciālām lietām skatijies, vairāk gan interesēja pieprasijums. Bet no sākuma kkas jāuztaisa, tad jāplāno lielas lietas
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Android un iOS

#9 Post by bubu » 14 Jan 2011, 12:54

raymix wrote:es nopirku Galaxy S aizvakar, 3D spēles tur ir pliekanas un neinteresantas, galīga fufla godiīgi sakot. Visdrīzakais, ka testa varianti, jeb kkas fiksi samiksēts kopā, lai tik naudiņa skaitās, 3D kā nekā. Bet nu dzīvos redzēs.
Spēles gan grafikas ziņā atgādināja kkādu DirectX 7. Cerams kautkādi sheideri vismaz strādās, galvenais jau lai blooms un normal maps ir, tie vislabāk apmāna aci
Kamoon tas taču telefons ar mazu ekrānu. Kam tur kautkāds blooms vai hdr. Man šķiet tāpēc arī 3D spēles tur nav un neaizies.
Man ir iPads, un manuprāt labākās spēles tur ir tieši 2D, nevis 3D. Un to es domāju nevis spēļu ideju/realizācijā, bet gan tieši no spēlējamības viedokļa. 3D vajag peli/klaviatūru, nevis mazu touch-ekrānu.
Uz sava HTC Desire man arī nevelk galīgi nekādu 3D spēlēt.

User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Re: Android un iOS

#10 Post by raymix » 14 Jan 2011, 13:21

Tas mmo daudzsolosh izskatijaas, vadibas un grafikas zinja. Plinti krumos veel nemetis
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

Post Reply

Return to “Mobilās platformas / Mobile platforms”