Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

Ieteikumi un idejas gamedev.lv saturam
Message
Author
snake5
Posts: 353
Joined: 07 Dec 2010, 04:54
Contact:

Re: Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

#31 Post by snake5 » 28 May 2011, 15:27

visi lielie servisi ir pārtulkojuši sevi latviski
Es nevarētu teikt, ka es viņus par to cienu. Pie pirmās iespējas atslēdzu gandrīz visus tulkojumus, lai galvu nejauc.
Tos, kas mācās programmēt un zina angļu valodu un aizies uz kādu angļu saitu, piem. gamedev.net, kur dabūs visu nepieciešamo
Ne gluži. Zināt minimāli programmētāja līmeņa angļu valodu nav tas pats, kas mācēt izlasīt visu, kas rakstīts pamācībā. Ir diezgan daudz lietas (gandrīz jebkas iepriekš neiepazīts), kas bez priekšzināšanām ir tikpat labi izlasāmas ķīniešu valodā. Un, protams, visu saprast vieglāk būs vienmēr tieši latviešu valodā.
Kāds sakars foruma valodai ar geimdevu, dziņiem utt.
Sakars domāts bija tāds, ka ir jāsaprot paši pamati, lai vispār varētu kaut ko darīt. Tie, kas saprot pašus pamatus, spētu lietot forumu.
tulkosim C++ latviski, lol
Sākam ar C... :D
#iekļaut <stdii.g>
vesels galvenā( vesels argsk, simbols* argv[] )
{
izvadītf( "nu ir sūdi.." );
atgriezt 0;
}

Anyway, vienu interesantu joku pamanīju šajā diskusijā. No kurienes tāds pieņēmums, ka geimdevi ir tikai programmētāji?

Andza
Posts: 12
Joined: 15 Dec 2010, 12:29

Re: Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

#32 Post by Andza » 30 May 2011, 10:50

Nu tam ir loģisks pamatojums. Tāpēc, ka programmētājs ir vienīgais, bez kura nevar iztikt video spēles izstrādē (pretēji, teiksim, galda spēles veidošanai). Māksliniekam, scenāristam, geimdevam, komponistam tāpat vajadzēs programmētāju vai pašam par tādu kļūt, lai uztaisītu spēlīti. Turpretī programmētājs teorētiski var iztikt bez mūzikas, bez sižeta, spēles mehāniku un kontentu izdomāt pats, vizualizāciju pats uzzīmēt, un tas kaut kādā mērā arī ir tas, kas šeit notiek lielākoties.

elvman
Posts: 426
Joined: 06 Dec 2010, 19:43
Location: Rīga
Contact:

Re: Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

#33 Post by elvman » 30 May 2011, 11:51

snake5 wrote:Anyway, vienu interesantu joku pamanīju šajā diskusijā. No kurienes tāds pieņēmums, ka geimdevi ir tikai programmētāji?
Jā šāds stereotips ir radies. Bet mūsdienās ir tik daudz spēļizstrādes rīku (Unity3D, Flash), ar kuriem var radīt spēles gandrīž nemaz nekodējot, ka šis stereotips lēnām sāk izgaist. Bet visiem šiem rīkiem ir kas kopīgs - tie ir angļu valodā. Pie tam parasti ir pieņemts arīvisus assetus (attēlus, skaņu, mūziku, modeļus) nosaukt angliski. Taka nekur bez angļu valodas netiks.

Bet runājot par šo forumu - iespējams, lai cilvēki te justos mājīgāk, tomēr vajadzētu uzlikt LV tulkojumu. Ko pārējie par to saka?
Beidz runāt, sāc darīt!

CodeWolf
Posts: 119
Joined: 10 Dec 2010, 20:10
Location: LV-Riga-Marupe

Re: Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

#34 Post by CodeWolf » 30 May 2011, 12:59

Kā jau teicu , ka man nav nekas pretī. + domāju ka pārējie piekritīs. :P
//OpenGL

snake5
Posts: 353
Joined: 07 Dec 2010, 04:54
Contact:

Re: Jaunie gamedev.lv un konkursu plāni

#35 Post by snake5 » 30 May 2011, 16:35

Nu tam ir loģisks pamatojums.
Ja "geimdevi ir programmētāji", tad būtu. Bet "tikai programmētāji" ir pavisam cits līmenis. Tika burtiski aizmirsts par visu pārējo prasmju īpašniekiem - "ja programmētājiem der, tad geimdeviem der" stilā. Un es saskatu to, ka ar šādu attieksmi nesanāks dabūt cilvēkus, kuri gribētu palīdzēt kaut kādā veidā ar māksliniecisko pusi konkursu spēlēm (kas arī celtu to vērtību citu cilvēku acīs).
Pie tam parasti ir pieņemts arīvisus assetus (attēlus, skaņu, mūziku, modeļus) nosaukt angliski. Taka nekur bez angļu valodas netiks.
Ar pamācībām latviešu valodā var tikt. Tikai tāpēc, ka vārds ir citā valodā, nenozīmē to, ka cilvēkam pēkšņi apstāsies vārdu atpazīšanas spējas un viņš neatradīs īsto pogu. Esmu redzējis daudzus, kuri labi iemācās citās valodās veidotus rīkus, kaut arī nezina valodu tik labi. Protams - cik tālu var tikt bez valodas zināšanām - tas ir cits jautājums.
Bet runājot par šo forumu - iespējams, lai cilvēki te justos mājīgāk, tomēr vajadzētu uzlikt LV tulkojumu. Ko pārējie par to saka?
Ja ir labs tulkojums vai iespēja atslēgt, tad +1 no manis. :)

Post Reply

Return to “Par gamedev.lv / About gamedev.lv”