Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss
Post Reply

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#61 Post by Zhlops » 04 Jan 2011, 21:44

snake5 wrote:
bet gada beigās konstatē, kurai labākā grafika, kurai gemplays, kurai vēl kas cits utt.
Neslikta ideja. Tikai kas to konstatēs? Publika ne vienmēr ir spriest spējīga (kaut vai tāpēc, ka negrib visus projektus apskatīt...)
Un zini kāpēc tā nav spriest spējīga? Tāpēc ka gada beigas konkursu pabeidz trīs projekti, kurus vērtē šie paši trīs projektu autori. Publika ir jāattīsta, lai tā zina par gamedevu Latvijā. Padarot šo pasākumu atklātāku (kā jau minēju, ne jau konkurss mums ir vajadzīgs, bet gan balva, pasākums. Jālepojas būtu ar to ka nevis es piedalījos, bet gan ar to ka es ieguvu labākas spēles titulu, vai labākās grafikas titulu, vai tiku nominēts no uz labāko grafikas titulu). Lai piedalās visi, kas var, komerciāli, nekomerciāli, soc, nesoc, blablabla...

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#62 Post by bubu » 04 Jan 2011, 22:10

AnetiX wrote:Kurā brīdī spēle kļūst par sociālo spēli?
Tad kad tā ir integrēta sociālā portālā?

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#63 Post by Zhlops » 04 Jan 2011, 22:22

bubu wrote:
AnetiX wrote:Kurā brīdī spēle kļūst par sociālo spēli?
Tad kad tā ir integrēta sociālā portālā?
WOW arī ir integrēts sociālā portalā

DeRatizator

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#64 Post by DeRatizator » 04 Jan 2011, 23:00

Tagad toč aiziet sviests...
Mēs jau pagāšgad noskaidrojām, ka spēles mēdz būt sociālas un antisociālas :D Tēmai nav nekāda sakara ar iespēju sasniegumus spēlē ievietot kā foruma parakstu vai ar tml "sosiālām" fīčām.

Varbūt es maldos, bet sākotnēji te gāja runa par to ka (ne)vajadzētu ļaut piedalīties Indago tādām spēlēm kā "eglīšu rotāšana" un "ziemassvētku kartīšu veidošana" un tml, kuras hvz kamdēļ saucas par spēlēm.
Un arī tādām kas ir komerciali projekti, BTW kāda jēga ar komercprojektu piedalīties Indago ? Indago kāds reklāmas kantoris vai ? Komercprojekta reklamēšanai nevajadzētu būt iekļautai biznesa plānā ? Wtf ? Ja tas ir komercprojekts, tad tam ir tikai viena veiksmes metrika, $$$. Piemērs nav tālu jāmeklē - jaunais COD.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#65 Post by snake5 » 04 Jan 2011, 23:16

AnetiX:
"2007.gadā nebija ne mazākais iemesls domāt, ka tikai uber-projekti ko sasniegs, vismaz ne vairāk, kā citus gadus."--
Kāda šķirba, vai bija iemesls vai nebija - tāpat tā domāja. Un, kad pēdējo reizi skatījos, arī domāja.
"Nozīmēs vienīgi, ka konkurss ir atvērts pret spēļu izstrādātājiem."--
Par augstu esi uzkāpis, neredzi, ko domā tie, kas varētu tikai sākt piedalīties.
"wtf, kur ir loģika"--
Spēļu žanru /tipu ierobežošana ir nevis "noteikumi", bet "prasības". Nevajag taisīt putru un pēc tam citiem prasīt to ēst (t.i. kaut ko samurgot un vainot mani nepareizā interpretācijā).
"jeb, kā vienmēr neesi apmierināts ar pasauli."--
Tikai 50% no visa vērtējuma ir citu vērtējums. "kā vienmēr" jau vispār ir pārspīlēts. Nebūšu apmierināts tikai ar to, ja konkursu pataisīs par cirku un tad slavēs savu "izaugsmi", redzot, kā konkursā 5 jaunas sociālās spēles piesaista 200 nolaiferus, kuri nesaprot, kas ir spēle un attiecīgi balso par to, kas peles kursoram viņu portālā tuvāks. Un joprojām neredzu, kā tev kaitē projekta neatrašanās sociālajā portālā...

Zhlops:
"Tāpēc ka gada beigas konkursu pabeidz trīs projekti, kurus vērtē šie paši trīs projektu autori."--
Skaits nav saistīts spriestspēju.
"Publika ir jāattīsta, lai tā zina par gamedevu Latvijā."--
Piekrītu, bet šaubos, vai ar zināšanu vien pietiek. Pēdējā laikā vērojama "bling bling mode", kurai cauri tikt ir grūti. Pat ja kaut kur parādās informācija par spēlēm, viņas jebkurā gadījumā sauks par sūdiem u.tml., ja nebūs tā "bling bling" sviesta. Viens veids, kā to atrisināt - piesaistīt katram projektam mākslinieku. Traki. Otrs - mainīt publiku - vai nu meklēt citu, vai mainīt domāšanu un iespaidus.

Par pretestību noteikumiem runājot - visi grib konkursu, neviens (potenciālais dalībnieks) neko laikam ielikt negrib. Nevar SEO uztaisīt, ja nav lapā satura. Nevar publiku noturēt bez pastāvīgas informācijas plūsmas. Nevar veikt objektīvu vērtēšanu, ja sociālās spēles ir 5x vieglāk pieejamas. (Ne visi prot atarhivēt vai uzinstalēt spēli. Bet nospiest pogu uz peles gan nav grūti.) Nevar konkurss pateikt, kas ir spēle, ja ir tādas, kuras sastāv no 2 pogām ekrānā. Nevar dalībnieki būt pārliecināti par piedalīšanos, ja viņi redz, ka maza iespēja konkurēt ar "sociālo portālu milžiem". Standartizējam vai mirstam. :ugeek:

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#66 Post by AnetiX » 04 Jan 2011, 23:48

/kola&šņabis is talking/
Ja 2007.gadā nebija iemesls tā domāt, bet tāpat domāja, tātad, tu nevari novērst iemeslu tā domāt, un arī citos gados nebija iemesls tā domāt, bet domāja, tātad, lai arī ko tu mainītu un darītu - tāpat domās par to un viss. Vai tiešām tu uzskati, ka aizliedzot sociālās spēles cilvēki pārtrauks taisīt GTA5?
Es īsti nesaprotu, ko tu domā par sociālajām spēlēm... tās ir augstākas vai zemākas kā single-player spēles?
žanru ierobežojums ir tīrākā veidā noteikumi/prasības/likumi -sauc to kā gribi. Tas viss ir viens. "Nevajag taisnīt putru un pēc tam citiem prasīt to ēst" - tu par ko runā? Par sociāļo spēļu izstrādātājiem? Tu viņiem vispār aizliedz vārīt putru un piedalīties ar to konkursā. Kas īsti ir putras ēdāji? Citi konkursa dalībnieki? Vai aizliedzot ķirbu putru, tu gribi panākt, lai rabarberu putrā konkurence ir mazāka vai ko? Ja konkurss ir par putrām, tad par putrām - tu nedrīksti aizliegt starp jāņogu, melleņu, ērkšķogu, diļļu putrām ķirbju putras.
Par "neapmierinātību ar pasauli" - lūdzu, pasaki man tiešo problēmu, ja spēle nereklamē Indago... kur īsti rodas šie "citu vērtējums"? "Citi" varbūt spēlē šo spēli, bet viņi nekad nezinās, ka tā ir vērtējama. Piem, "Dāvanu Fabriku" ir spēlējuši 33 242 lietotāji.... tikai 7 zina, ka tā piedalās minigc. Kur ir problēma?
Par "neredzu, kā tev kaitē projekta neatrašanās sociālajā portāla" - ja "sociālā spēle" skaitas "atrodas kādā sociālā portāla" tad kādā ratā tu ignorē manis jau pašā sākumā ierosināto noteikumu - spēle nedrīkst prasīt autorizāciju no citas lapas?? Nu, nebūs cits sociālais portāls iekļauts- kur problēma? Būs iekšēja reģistrācija, iekšējs sociālais tīkls (ja tu uzaicini mani, es esmu tev ferma-draugos) un miers. Kur ir problēma?
Manuprāt, šī tava rindiņa pateica visu tavu sāpi:
Ne visi prot atarhivēt vai uzinstalēt spēli. Bet nospiest pogu uz peles gan nav grūti.) Nevar konkurss pateikt, kas ir spēle, ja ir tādas, kuras sastāv no 2 pogām ekrānā. Nevar dalībnieki būt pārliecināti par piedalīšanos, ja viņi redz, ka maza iespēja konkurēt ar "sociālo portālu milžiem". Standartizējam vai mirstam.
Un tāpēc tu aizliegsi visas nearhivētās spēles? Jo viņa būs visiem pieejama? :D Tev ir bail, ka tavu spēli izmēģinās mazāk cilvēki kā sociālo spēli, jo sociālā spēle būs veidota uz multiplatformas dzinēja un iedota n-tiem tūkstošiem cilvēku, kamēr tu ar savu exe pie katra inviduāli iesi un prasīsi. Tā ir TAVA problēma, ne sociālo spēļu veidotāju. Tiec galā ar sevi.

Ja vēlies man atbildēt, tad OBLIGĀTA prasība no tevis - definē, kas ir sociālā spēle. Ja vēlies ko aizliegt, tev ir jādefinē, ko īsti tu gribi aizliegt. Ja nespēj to izdarīt, tad turpmāka diskusija ir vienkārši bezjēdzīga.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#67 Post by snake5 » 05 Jan 2011, 00:17

--"Vai tiešām tu uzskati, ka aizliedzot sociālās spēles cilvēki pārtrauks taisīt GTA5?"--
Kaut kādā mērā - jā.
--"Es īsti nesaprotu, ko tu domā par sociālajām spēlēm... tās ir augstākas vai zemākas kā single-player spēles?"--
Izstrādes un gameplay ziņā - noteikti zemākas. Problēma gan ir ar citu iespaidiem - viņiem šķiet, ka būšana lielā portālā padara spēli par lielu.
--"Tas viss ir viens."--
Nav viens. Prasības ir tas, ar ko tev jātiek galā, kad iestājies, noteikumi - tas, ko tev jāievēro, kad esi iekšā. Likumi vispār te ne pa tēmu.. :D
--"tu par ko runā?"--
Par taviem mēģinājumiem pārprast teikto. Viens no tiem ir šis: "Vai aizliedzot ķirbu putru, tu gribi panākt, lai rabarberu putrā konkurence ir mazāka vai ko? Ja konkurss ir par putrām, tad par putrām - tu nedrīksti aizliegt starp jāņogu, melleņu, ērkšķogu, diļļu putrām ķirbju putras."
--"tikai 7 zina, ka tā piedalās minigc"--
MiniGC gandrīz neviens nezina izņemot pašus izstrādātājus.
--"spēle nedrīkst prasīt autorizāciju no citas lapas"--
Tas būtu jau labāk. Piedāvāji gan sākumā vēl kaut ko labāku - neprasīt obligātu autorizāciju nekur... rezultātā tā nebūtu sociālā spēle, bet parasta multiplayer spēle.
--"Tev ir bail, ka tavu spēli izmēģinās mazāk cilvēki kā sociālo spēli, jo sociālā spēle būs veidota uz multiplatformas dzinēja un iedota n-tiem tūkstošiem cilvēku, kamēr tu ar savu exe pie katra inviduāli iesi un prasīsi. Tā ir TAVA problēma, ne sociālo spēļu veidotāju. Tiec galā ar sevi."--
Bail man nav. Ja ir tāda problēma, es varētu mierīgi nepiedalīties... tevi gan kaut kas spiež, ja visu laiku meklē problēmu manī. Jau skaidri pateicu - ir stulbi salīdzināt dažādas lietas kā vienādas. Varbūt salīdzinām, kas labāku aparātu izveidoja - tas, kurš izveidoja mobilo telefonu vai tas, kurš izveidoja laptopu?
--"definē, kas ir sociālā spēle"--
Cik reizes jau daudzi nodefinēja. Eh.
Tā ir spēle, kura atrodas sociālajā portālā un kuras kādu neatņemamu sastāvdaļu veido sociālā portāla iespējas.

--"/kola&šņabis is talking/"--
Necieņa pret diskusiju...

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#68 Post by douche » 05 Jan 2011, 00:22

Skaidrs, ka sociālās spēles indago nevar aizliegt, izņemot, ja to pilnvērtīgai un neapdalītai spēlēšanai ir nepieciešamas mikrotranzakcijas.

Protams, ka es viņas nevēlos redzēt indago, vai jebkur citur, taču to aizliegšana visādi citādi, neskaitot subjektīvus, bet patiesus, "man nepatīk" un "sociālās spēles ir retardētas", nav īsti objektīvi pamatojuma.

Vienīgais valīdais iebildums pret sociālajām spēlēm no indago dalībnieku puses varētu būt tas, ka publiskajā balsojumā sociālajām spēlēm balsis iegūt ir nesalīdzināmi vieglāk.

Taču to neņemot vērā, uzskatu, ka indago nevajadzētu likt nekādus ierobežojumus spēles izstrādes procesam, spēles formātam vai jebkādi citādāk ierobežot spēli.
Last edited by douche on 05 Jan 2011, 00:26, edited 1 time in total.

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#69 Post by douche » 05 Jan 2011, 00:25

snake5 wrote:Pēdējā laikā vērojama "bling bling mode", kurai cauri tikt ir grūti. Pat ja kaut kur parādās informācija par spēlēm, viņas jebkurā gadījumā sauks par sūdiem u.tml., ja nebūs tā "bling bling" sviesta.
Bet tas ir diezgan precīzs praktiski visu indago spēļu apraksts, ja godīgi. Un ne tikai mākslinieciskā izpildījuma ziņā.

User avatar
dzha
Posts: 15
Joined: 08 Dec 2010, 11:03
Location: Rīga

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#70 Post by dzha » 05 Jan 2011, 00:25

snake5 wrote:--
--"/kola&šņabis is talking/"--
Necieņa pret diskusiju...
Ak dievs snake atrodi vēl kam piesieties!
Tu tā aizsvilies par to priekšpēdējo punktu par
exēm un utt, ka smiekli nāk! :lol:

//Ganja talking//

Post Reply

Return to “Indago”