Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss
Post Reply

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#41 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 20:06

Redzu, ka nevēlies normāli diskutēt.
Es neesmu tas, kurš nevēlas lasīt citu teikto. Es nevēlos diskutēt ar kādu, kurš nevar rindu augstāk pats savu drukāto tekstu apskatīties. (Vai kaut vai atcerēties...)
Pat visprimitīvākajai fermais "kaut kas tāds ko sauc par taktiku" ir vajadzīgs. Lai pārspētu draugus, ir jāsaprot, ko ir izdevīgāk audzēt - burkānus, kas aug ātri, vai redīsus, kas ilgi, bet ienesīgi. Sociālajām spēlēm ir taktikas elementi.
Tādām spēlēm, kurām tāda ir, var iztikt bez sociālajiem elementiem - pilnībā uztaisīt to pašu un atņemt draugu apzagšanu un neielikt sociālajā portālā. Kur problēma? :D
Man nevajag. Tev vajag. Spēlēm esot kaut kur jābeidzas, jānoslēdzas un tml.
Nē, tev vajag. Es par "statu" runāju, ne par "iziešanu". Man nevajag "game completed" achievementu, lai spēle skaitītos izieta. Vajag tikai punktu, pēc kura var teikt, ka spēle visa ir apskatīta.
Turpini skriet uz rinķi. Var aizliegt sociālajai spēlei reklamēt sevi vai visu Indago. Vai tiešām ir tik grūti līdz tam aizdomāties?
Ne jau es viņu tur atsaucu, lol. Vai tiešām to ir tik grūti saprast? Es neesmu no tiem, kurš pats sev mestu āmuru uz kājas...
Grūti neredzēt pozitīvā ziņā, vai negatīvā? Ja ir labi izstrādāti noteikumi, kur ir problēma?
Jebkurā ziņā. Vienkārši grūti neredzēt.
netīšām iekļautu kādu sociālo elementu
Nevajag pieņemt, ka cilvēki ir idioti un nelasa noteikumus, un neklausās administrācijā... ar šādiem uzskatiem pat nebrīnos, ka visi, kas neatbalsta sociālās spēles, izskatās pēc idiotiem...
Tie, kas baidās no tā, ka Indago paliks pārāk profesionāls, iesaku vēl papildus noteikumus.
Profesionalitāte un koncentrēšanās uz naudas raušanu ir divas dažādas lietas. Kad sapratīsi atšķirības, varēsim turpināt.

Redzot cik "populārs" šis konkurss ir
Redzot to, varēji arī pielikt roku attīstībā.
mēgināt ko aizliegt ir vienkārši stulbi, piedodiet, bet tā tas ir
O, jā, absolūta brīvība visiem. Pielaist vajag visus, kas grib, cilvēki ar visvairāk draugiem sētā uzvar pat tad, ja nav izveidojuši projektu. Bet cik daudz dalībnieku! :mrgreen:
IMHO, ja mēs runājam par kaut kādu attīstību, tad process ir jākontrolē.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#42 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 21:02

snake5 wrote:Es neesmu tas, kurš nevēlas lasīt citu teikto. Es nevēlos diskutēt ar kādu, kurš nevar rindu augstāk pats savu drukāto tekstu apskatīties. (Vai kaut vai atcerēties...)
Citēju: "Es neesmu tas, kurš nevelas lasīt CITU teikto, kurš nevar rindu augstāk pats SAVU drukāto tekstu atcerēties". :D
Tad citu, vai manu? Ja manu, tad es labi zinu, ko es uzrakstīju, es tikai nesaprotu, ko tu domā ar: "Citiem saki, lai nerunā, ja nav spēlējuši - man tad jāsaka tas pats.". Kā man to saprast? Ka es neesmu spēlējis nesociālās spēles vai kā? (man tev vēl izsmeļošāk uzdot jautājumus, lai tu beidzot sniegtu atbildi?)
Tā vietā, lai tu vienkārši paskaidrotu savu tekstu, tu sāc lēkāt uz priekšu, pakaļu, griezties uz rinķi, lai tikai nebūtu jāpaskaidro. Tā tavuprāt ir diskusija? Kur problēma ir normāli atbildēt?
snake5 wrote:Tādām spēlēm, kurām tāda ir, var iztikt bez sociālajiem elementiem - pilnībā uztaisīt to pašu un atņemt draugu apzagšanu un neielikt sociālajā portālā. Kur problēma? :D
A kur problēma, ka šie elementi ir iekļauti? Single player Ferma būtu normāla, izglītojoša, pirkstu trenējoša, jautra spēle, bet līdz ko tu vari ieiet drauga fermā, tad degradējošs mēsls, ko vajadzētu aizliegt? :D
snake5 wrote:Nē, tev vajag. Es par "statu" runāju, ne par "iziešanu". Man nevajag "game completed" achievementu, lai spēle skaitītos izieta. Vajag tikai punktu, pēc kura var teikt, ka spēle visa ir apskatīta.
Kur CS ir šāds punkts? Pēc vienas partijas tak noteikti nē... vēlāk? Kad? Pēc visu karšu apskatīšanas? Un kā ar spēlēm, kurām ir brīva sižeta līnija? Kā var zināt, kad tās ir izietas, vai visa apskatīta? Kā ar sandbox tipa spēlēm?
snake5 wrote:Ne jau es viņu tur atsaucu, lol. Vai tiešām to ir tik grūti saprast? Es neesmu no tiem, kurš pats sev mestu āmuru uz kājas...
Ko atsauci? Nesapratu. (šoreiz mēgīni iztikt bez "palasi/padomā u.t.t.).
snake5 wrote:Jebkurā ziņā. Vienkārši grūti neredzēt.
Vari nosaukt piemērus, kur var "grūti neredzēt", ka stringi noteikumi ir veicinājuši spēļu attistību, bet brīvi noteikumi nē? Man gan ir mazliet pretējs viedoklis radies tam "grūti neredzamajam" faktam.
snake5 wrote:Profesionalitāte un koncentrēšanās uz naudas raušanu ir divas dažādas lietas.
Protams, dažādas, bet pilnībā apvienojamas lietas.
snake5 wrote:Kad sapratīsi atšķirības, varēsim turpināt.
Nu, to, ka tu mums esi lielais konfūcijs, kas visu ir sapratis, jau visi ir pamanījuši. :D
snake5 wrote:Redzot to, varēji arī pielikt roku attīstībā.
Aizmirsi piebilst, ka roku izliekums ir stringi limitēts pēc pieņemtiem standartiem. :)
snake5 wrote:O, jā, absolūta brīvība visiem. Pielaist vajag visus, kas grib, cilvēki ar visvairāk draugiem sētā uzvar pat tad, ja nav izveidojuši projektu. Bet cik daudz dalībnieku! :mrgreen:
Kāda problēma savākt visvairāk draugus single-player spēlēm?
snake5 wrote:IMHO, ja mēs runājam par kaut kādu attīstību, tad process ir jākontrolē.
Kontrolēšanai jābūt ir saprāta robežās.

albertsmuktupavels
Posts: 54
Joined: 07 Dec 2010, 12:45

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#43 Post by albertsmuktupavels » 03 Jan 2011, 22:07

Redzot to, varēji arī pielikt roku attīstībā.
Pieņemsim, ka nodarbojos tikai ar sociālo spēļu izstrādi? Kā tad lai es pielieku savu roku attistībā, ja šo vēlas aizliegt?
O, jā, absolūta brīvība visiem. Pielaist vajag visus, kas grib, cilvēki ar visvairāk draugiem sētā uzvar pat tad, ja nav izveidojuši projektu. Bet cik daudz dalībnieku! :mrgreen:
IMHO, ja mēs runājam par kaut kādu attīstību, tad process ir jākontrolē.
Kāda brīvība? Noteikumi, kaut kādi jau ir/būs, kas jāievēro visiem. Jo vairāk būs to dalībnieku, jo lielāka cerība, ka lielāks sakits ari izturēs līdz galam. Kāds tolks visu ierobežot, ja beigas piesakas labi ja pieci projketi no kuriem vel kads izgazas, kaut vai laika trukuma dēļ? Protams, jākontrollē, ieviešos kārtigus noteikumus, nevis liedzot izstrādās speli kādā konkrētā žanrā. Un kur tu esi redzējis, ka kāds uzvar bez izveidota projekta?

P.S Man jau liekas, ka tu esi pret, jo tu baidies, ka ar savu projektu nespēsi konkorēt ar sociālajām spēlēm. Uzstaisi labu spēli un to novertēs, neatkarigi no tā sociāla vai ne.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#44 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 22:22

Kur problēma ir normāli atbildēt?
... Ok, paskaidrošu. Ar "Citiem saki, lai nerunā, ja nav spēlējuši - man tad jāsaka tas pats." domāju par to, ka man izskatās, ka neesi spēlējis single player spēles. Pēc tā citāta, ko es tur ieliku, tam bija jābūt skaidram.
Kur CS ir šāds punkts? Pēc vienas partijas tak noteikti nē... vēlāk? Kad? Pēc visu karšu apskatīšanas? Un kā ar spēlēm, kurām ir brīva sižeta līnija? Kā var zināt, kad tās ir izietas, vai visa apskatīta? Kā ar sandbox tipa spēlēm?
Nu tā apmēram ir. Kad viss apskatīts/izspēlēts.
Ko atsauci?
Sociālo tīklu publiku.
Man gan ir mazliet pretējs viedoklis radies tam "grūti neredzamajam" faktam.
miniGC rezultāti pret Indago rezultātiem.
Bet kā tev pašam šķiet vieglāk? Ja pasūtītājs prasa projektu, vieglāk ir zināt, ko viņš prasa, vai nezināt? Protams, te nav pasūtītāja, bet jebkurā gadījumā ierobežojumi palīdz kaut kur noturēties.
Protams, dažādas, bet pilnībā apvienojamas lietas.
Es nerunāju par viņu apvienošanu. Es runāju par to, ka nepatika pret vienu nav tas pats, kas nepatika pret otru.
Kāda problēma savākt visvairāk draugus single-player spēlēm?
Tā draugu vākšana par cirku pārvēršas.
Kontrolēšanai jābūt ir saprāta robežās.
Pieņemam, ka saprāts slēpjas kompromisā. Izdomājam noteikumus, kuri abiem būtu pieņemami. Bet manuprāt šim cirkam ar vārdu grozīšanu būtu jābeidzas...
Pieņemsim, ka nodarbojos tikai ar sociālo spēļu izstrādi? Kā tad lai es pielieku savu roku attistībā, ja šo vēlas aizliegt?
Precīzi nezinu, bet nu var visu ko izdomāt. Reklāmprojektus, piemēram.
Man jau liekas, ka tu esi pret, jo tu baidies, ka ar savu projektu nespēsi konkorēt ar sociālajām spēlēm.
Neesmu vēl pārliecināts, vai pat vispār šogad piedalīšos, ir citi darbi atnākuši...

albertsmuktupavels
Posts: 54
Joined: 07 Dec 2010, 12:45

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#45 Post by albertsmuktupavels » 03 Jan 2011, 22:32

Precīzi nezinu, bet nu var visu ko izdomāt. Reklāmprojektus, piemēram.
Ko tu muldi? Esmu sociālo spēļu izstrādātājs, mani tas aizrauj, man tas padodas. Gribu piedalīties, ups, noteikumos rakstīts - nekā nebija. :D Kāds reklāmprojekts? Izlasot ka aizliegts, es aizvērsu indago lapu un tājā neatgriezišos.
Neesmu vēl pārliecināts, vai pat vispār šogad piedalīšos, ir citi darbi atnākuši...
No, ok nepiedalies. Man arī tas nemaz neinteresē. Bet kāds tad īsti ir tavs arguments pret? Īsi, konkrēti, precīzi pa tēmu.

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#46 Post by bubu » 03 Jan 2011, 22:35

Kā Kamazs jau teica - viens liels stimuls spēļu veidošanā ir nauda.
Taisot sociālo spēli šis stimuls nāk pats par sevi - sociālajā tīklā integrēt visādu pribambasu pirkšanu nav liela problēma afaik.
Taisot Indie PC spēli veidot ienākumu gūšanu nav vairs tik vienkārši - tam vajag infrastruktūru un attiecīgu atbalstu.
Indago daļēji veidots, lai palīdzētu ar šo finansiālo stimulu. Tāpēc arī tādām standalone indie spēlēm tas ir ļoti pozitīvs notikums. Bet sociālājam spēlēm manuprāt tas dod ne tik daudz pievienoto vērtību (ja nu vienīgi reklāmu, bet nu cik nu tas Indago ir pazīstams...)

Tā kā manas domas nemainās - negribu redzēt sociālas spēles.

albertsmuktupavels
Posts: 54
Joined: 07 Dec 2010, 12:45

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#47 Post by albertsmuktupavels » 03 Jan 2011, 22:48

Indago daļēji veidots, lai palīdzētu ar šo finansiālo stimulu.
Kādā veidā tad indago finansiāli palīdz? Ar nelielu naudas balvu pirmajām vietām? Līdz tai pirmajai vietai kaut kā jānonāk un tur jau katrs cinās kā māk.

Var tak ļaut piedalīties, tik jāizstrādā noteikumi pēc kuriem jāvadās izstrādājot konkrēta žanra spēli.

Nu sliktākajā gadijumā vietu sadalījumu taisīt pēc šim žanriem. Manuprāt, svarīgi, lai konkursam beidzoties būtu pēc iespējams vairāk finišējošo projektu.

P.S. Vispār, kur var atrast indago definīciju? Kas tad tas par zvēru vispār ir?

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#48 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 22:56

coderpp wrote: Ko tu muldi? Esmu sociālo spēļu izstrādātājs, mani tas aizrauj, man tas padodas. Gribu piedalīties, ups, noteikumos rakstīts - nekā nebija. :D Kāds reklāmprojekts? Izlasot ka aizliegts, es aizvērsu indago lapu un tājā neatgriezišos.
Teici, ka ir interese pielikt roku attīstībā. Lapas aizvēršana tur vairs neder. :D
Bet kāds tad īsti ir tavs arguments pret?
Esmu pret tāpēc, ka sociālās spēles būtībā neiet kopā ar parastajām single/multi-player spēlēm. Pavisam citi mērķi, citas darba metodes, cita vērtēšana (publika arī pārsvarā pazīst tikai 10/10 un 0/10, oriģinālākie - 9.5/10 :D ), daudz lielākas iespējas izsisties pat bez konkursiem...
Ja reiz nauda ir galvenais mērķis un iespējas to dabūt netrūkst, kāda jēga sūdzēties par konkursa noteikumu maiņu? :D
P.S. Vispār, kur var atrast indago definīciju? Kas tad tas par zvēru vispār ir?
Man arī patiktu. Beidzot noskaidrot, vai tas ir spēļu izstrādes vai spēļu izstrādes un mārketinga konkurss. Vai arī kamēr no viena gala līdz otram nokļūst, viss mainās...

EDIT:
Runājot par dalībnieku skaitu, es uzskatu, ka problēma ir pavisam citur. Kad 2007tajā gadā domāju, vai piedalīties, redzēju, ka visiem skatītājiem bija radies iespaids, ka vajag ūber-awesome next-to-mmo spēles taisīt, vai arī neko nedabūs. Tas bija tas iespaids, kurš ceļoja apkārt. Oficiālās prasības tajā momentā praktiski neko neierobežoja, tāpēc par tām bija vienalga. Protams - kas tad ir viens spēlējams līmenis... Nu tā kā man bija vienalga par autoritātēm u.tml., tad jau nolēmu piedalīties. Bet šaubos, vai citi būtu tikpat traki, ja viņiem iedotu daļu no tā paša iespaida, kurš ceļoja apkārt...
The Punchline:
Kāds jūsuprāt ceļotu apkārt iespaids par konkursu, ja tajā piedalītos daudz sociālo spēļu?
Last edited by snake5 on 03 Jan 2011, 23:09, edited 1 time in total.

albertsmuktupavels
Posts: 54
Joined: 07 Dec 2010, 12:45

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#49 Post by albertsmuktupavels » 03 Jan 2011, 23:02

Teici, ka ir interese pielikt roku attīstībā. Lapas aizvēršana tur vairs neder. :D
Ar sasietām rokām, nekāda palīdzība nesanāks.

Kamazs
Guru
Guru
Posts: 35
Joined: 17 Dec 2010, 10:20

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#50 Post by Kamazs » 03 Jan 2011, 23:38

coderpp wrote:P.S. Vispār, kur var atrast indago definīciju? Kas tad tas par zvēru vispār ir?
Atļaušos apgalvot, ka es biju mazliet iesaistīts Indago pirmssākumos (InceptioN!). Es, dr. Black Snake (tas nav snake5) un vēl daudzi citi reiz strīdējāmies forumā par to, kas ir laba spēle. Diskusija bija gara, ugunīga (apmēram kā tagad), bet rezultāta nebija - katrs palika pie sava. Tad kaut kur dzima doma, kuru atbalstu arī šodien - par to, kas ir laba spēle izlemj spēlētāji, izvēloties spēlēt šo spēli. Tātad, Indago ir faktiski Battle Royale - gada beigās arēnā satiekās LV spēles un cīnās par spēlētāju uzmanību, laiku un (varbūt) naudu.

Un nav nozīmes, kura spēle ir kuraprāt kruta vai nav - kuru izvēlās spēlētāji, tā uzvar. Universāls spēles novērtējums. Var gānīt WOW, var gānīt CS, bet tās ir labas spēles, jo tās izvēlās daudz cilvēku.

Tā gan, protams, ir mana interpretācija un tā ir diezgan subjektīva, ņemot vērā, ka neesmu konkursa oficiālais pārstāvis ne mazākā mērā.

Post Reply

Return to “Indago”