Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#111 Post by AnetiX » 09 Jan 2011, 17:05

Man nav īsti izprotama snake5 paranoja. Ja visus lietotājs uztver kā idiotus, kas speciāli bīdīs tikai vienu spēli, tad jājautā, ko vispār tu dari konkursos. Ja gala rezultāts ir vairāku lietotāju kopvērtējums, tad vari balsošanu taisīt kādu gribi - ja šādi lietotāji būs vairākumā, tad viņi tāpat panāks savu. Neatkarīgi no tā, vai tur būs top 3 jāizvēlas, vai arī sūtīs SMS.

Vienīgais risinājums pret šādu situāciju ir tāds, kāds jau eksistē šobrīd - neatkarīga žūrija ar pāris cilvēkiem, kuru balsojums galā tiek publiskots un katrs savu balsojumu pamato.

Intersants gan ir arguments, ka sociālajām spēlēm bezmazvai ir garantēts, ka būs uzreiz šāds idiotu balsotāju pulciņš, attiecīgi, sociālās spēles uzreiz ir jāaizliedz.

Par Eirovīziju - nu, i piemēru paņēmi... lielāko politizēto konkursu, kur visi balso tikai par savējiem, t.i, angļu latvieši par latviešiem, draudzīgi kaimiņi par kaimiņiem u.t.t. :D

albertsmuktupavels
Posts: 54
Joined: 07 Dec 2010, 12:45

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#112 Post by albertsmuktupavels » 09 Jan 2011, 17:16

snake5 wrote:Es gan redzu - "laba spēle -> var uzvarēt -> nedrīkst pieļaut".
Un beidzot mēs zinam kā snake5 balso par spēlēm :D

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#113 Post by snake5 » 09 Jan 2011, 17:24

Tā saucās paranoja.
No tā, ko esmu redzējis - visur, kur no rezultāta ir kaut kas atkarīgs, tā ir diezgan parasta parādība. Forši, ka tev izdevās no tā izvairīties, bet šaubos, vai jauni dalībnieki spētu to pašu vienmēr izdarīt.
tad tas pilnīgi neko neietekmēja.
Kamēr vērtē 500 cilvēku, izstrādātāji neko nemaina, tas ir skaidrs visiem. Bet kā būtu tad, ja citiem veidotājiem piederētu puse no vērtējuma? Es neatceros tur ne dalībniekus, ne vērtētājus, vienkārši pieļauju iespēju.
un tur arī visi spēļu veidotāji nodot savas balsis
Bet ko tas dotu?

----
Lūdzu neraut no vienas vietas tādus tekstus kā:
Un beidzot mēs zinam kā snake5 balso par spēlēm
Ja es tā darītu, vari iedomāties, cik stulbam man būtu jābūt, lai to atklātu?
Ja visus lietotājs uztver kā idiotus, kas speciāli bīdīs tikai vienu spēli, tad jājautā, ko vispār tu dari konkursos.
Kur es tieši kaut ko tādu teicu?
tad vari balsošanu taisīt kādu gribi
Manuprāt, kļūdījies. Ja vērtēšana būtu pietiekami ērta un vienkārša, balsotāju būtu vairāk, tāpat arī vieglāk būtu precīzi novērtēt.

balandinsarturs
Posts: 14
Joined: 17 Dec 2010, 02:51

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#114 Post by balandinsarturs » 09 Jan 2011, 17:52

Vispār kad īsti vērs vaļā Indago 2011? :?:

User avatar
vecais_dumais_laacis
Guru
Guru
Posts: 109
Joined: 06 Dec 2010, 18:48
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#115 Post by vecais_dumais_laacis » 10 Jan 2011, 09:11

da neveers - kaadu gadu spriediis par ierobezhojumiem un balsoshanas kaartiibu un kursh tad iisti buutu tiesiigs balsot - a indago lai pagaida
...un ja bites buutu laachi...

balandinsarturs
Posts: 14
Joined: 17 Dec 2010, 02:51

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#116 Post by balandinsarturs » 10 Jan 2011, 14:43

AnetiX wrote:...
Par Eirovīziju - nu, i piemēru paņēmi... lielāko politizēto konkursu, kur visi balso tikai par savējiem, t.i, angļu latvieši par latviešiem, draudzīgi kaimiņi par kaimiņiem u.t.t. :D
Es taka teicu Bērnu erovīzija un to Bērnu es tāpat vien nepieminēju. Ja nu kas tad balsošana notiek bišk savādāk ;) .

PS. atvaino ka tavai piezīmei nepiesējos agrāk vnk biju palaidis garām. :D

balandinsarturs
Posts: 14
Joined: 17 Dec 2010, 02:51

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#117 Post by balandinsarturs » 10 Jan 2011, 14:47

vecais_dumais_laacis wrote:da neveers - kaadu gadu spriediis par ierobezhojumiem un balsoshanas kaartiibu un kursh tad iisti buutu tiesiigs balsot - a indago lai pagaida

Ja manu muļķīgo spriedelējumu dēļ kavējas tad man ir kārtējā ideja :idea: :idea: :idea: es aizveros un laižam to uzparīkti gaisā :D - ja ar to nepietiek tad cerams citi sekos manam piemēram ;)

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#118 Post by snake5 » 10 Jan 2011, 16:13

Ja manu muļķīgo spriedelējumu dēļ kavējas
Spriedelējumi nevar aizkavēt darbības.
Un katru gadu notiek kaut kas līdzīgs. Tikai tagad laikam ziemassvētku pretpārmaiņu drudzis dažam uzsēdies virsū vai kas... :D

ra001
Posts: 42
Joined: 31 Dec 2010, 17:24

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#119 Post by ra001 » 03 Mar 2011, 18:02

Labdien.

Ierunājās
pašpasludinātā geimdevu vadošā kliķe
Šodien kārtīgi izlasīju diskusiju par sociālo spēļu piedalīšanos Indago konkursā, izlaižot dažus bezjēdzīgus postus.
Līdz šim biju pārliecināts, ka Indago konkurs tomēr ir pašu spēļu izstrādātāju demokrātiski veidots pasākums, taču sapratu, ka šoreiz demokrātija nestrādās.
Indago sākotnēji iecerēts ir kā amatieru konkurs un tāds vismaz šogad paliks, bet tai pat laikā netiks ierobežots neviens no spēļu žanriem, tai skaitā sociālās spēles, mobilo platformu (ieskaitot mobilo tālruņu) spēles, spēļu konsoļu, un dažādu OS spēles, atstājot spēkā punktu, ka spēļu izstrādātājam būs jānodrošina žūrijai iespēju notestēt spēli, ja konkrētajam žūrijas loceklim tādas iespējas nebūs.
Tāpat tiks atstāts punkts, ka spēle nedrīkst būt iepriekš publicēta, respektīvi tā nedrīkst būt bijusi pārdota, tai skaitā tā nedrīkst pelnīt sociālā tīklā, pēc konkursa noslēguma ar spēli var rīkoties brīvi to pārdodot jebkādā veidā, kā arī spēle nav pasūtījuma projekts (par to samaksājis pasūtītājs vai par to ir saņemta darba alga vai kāda cita atlīdzība). Tā kā diez vai kāds no organizatoriem speciāli pārbaudīs vai spēle ir ienesusi kaut ko izstrādātājam, tad tas paliks pašu izstrādātāju ziņā.
Joprojām nedrīkstēs piedalīties juridiskas personas - reklāmu spēļu izstrādātāji, lai pērk paši.

Punkts par atskaitēm netiks mainīts, tas netika ieviests kādu izstrādātāju brīvības vēlmju ierobežošanai, bet gan Indago lapas satura atjaunināšanai, lai vismaz kāda dzīvība lapā būtu arī pēc spēlētāju pieteikšanās.

p.s Indago meklē brīvprātīgos, kas palīdzētu lapas uzturēšanā (rakstu publicēšanā, dažādu citu marketinga aktivitāšu veidošanā), kā arī lūdz atsaukties sponsorus, vai vismaz idejas par sponsoru meklēšanu, vēlams privātus kontaktus, nevis vienkārši - lūk tam kantorim it kā daudz naudas...

Par oficiālu konkursa iesākšanos tiks paziņots nākamnedēļ, vai arī konkurs šogad izpaliks, veidojot BRSD vai ko citu.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#120 Post by AnetiX » 03 Mar 2011, 19:58

Ja atskaites ir tikai tāpēc, lai Indago lapā notiktu kustība, tad jājautā - kāpēc vajag kustību bez satura? Tāpat, nekādu baigo informāciju šādas atskaites nenodrošinās. Kārtējo "Nu, neiznāca laiks atkal pieķerties".
Varbūt labāk būtu kādai personai inviduāli reizi divās nedēļās inviduāli piestaigāt pie katra un uzjautāt, kā tad sokas, vai ir ko parādīt u.t.t.? (Kaut vai uz e-pasta pajautāt). Un beigās uzrakstīt katru otro nedēļu kopsavilkumu par to, kā nu katrai spēlei iet? Tad vismaz būtu kvalitatīvs saturs, un pat ja neviens neko nebūtu izdarījis, tad šī persona varētu nomoralizēt visus. :) Tā teikt - Indago žurnālists. Pie reizes atgādinātu katram par termiņiem, paspārdītu, ja nekā nekustas u.t.t.
Iepriekšējā gada sistēma, kad lietotāji bezmazvai automātiski tika diskvalificēti, ja netika iesniegts noteikts materiāls, manuprāt, ir galīgi garām. :)

Par punktu: "spēļu izstrādātājam būs jānodrošina žūrijai iespēju notestēt spēli, ja konkrētajam žūrijas loceklim tādas iespējas nebūs". Tur tak nedrīkstēs būt iz tēmas: "Neesmu reģistrējies draugos, jo draugi smiiiiiird"? Žūrijai būs jāizrāda motivācija spēli iztestēt, pareizi?

Post Reply

Return to “Indago”