Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#21 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 12:10

Zhlops wrote:Es balsoju pret. Un mans pamatojums ir tāds, ka ja mēs veidojām video spēles, tad šīs sociālās pēc manām domām neiederas video spēļu industrijā, bet ja mēs veidojam spēles, tad būtu jāatļauj arī piedalīties realām galda spēlēm (D&D stilā) karšu spēlēm utt. Bet nu tas protams ir mans personīgais viedoklis. Lai gan protams varat mani arī palabot, varbūt nesmu sapratis video spēles definīciju pareizi.
Jā - neesi sapratis: "A video game is an electronic game that involves interaction with a user interface to generate visual feedback on a video device."
Sociālās spēles atbilst šai definīcijai. Kāršu spēles neatbilst.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#22 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 12:21

douche wrote:Žēl, ka mana balss skaitās, jo man nepatīk sociālie geimi un kazuāļi? Wat
Nu tieši tā - tu gribi aizliegt, lai konkursā nepiedalās tās spēles kuras tev nepatīk. Vai tas ir normāls arguments?
Spēle ir un paliek spēle, neatkarīgi no tā, vai viņa tev patīk vai nē. Tava izvēle ir to spēlēt/nespēlēt, balsot/nebalsot un ja balsot, tad tava izvēle ir kā balsot. Man neliekas normāli, ka tu jau saknē nogriez iespēju piedalīties spēlēm, kuras tev nepatīk pēc žanra, nemaz nedodot tām iespēju sevi pierādīt.
douche wrote:Tu gribi teikt, ka sociālajām spēlēm ir "vērtība"? LOL
Protams, ir.
Gribi teikt, ka CounterStrike ir vērtība?

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#23 Post by Zhlops » 03 Jan 2011, 12:25

AnetiX wrote:
Zhlops wrote:Es balsoju pret. Un mans pamatojums ir tāds, ka ja mēs veidojām video spēles, tad šīs sociālās pēc manām domām neiederas video spēļu industrijā, bet ja mēs veidojam spēles, tad būtu jāatļauj arī piedalīties realām galda spēlēm (D&D stilā) karšu spēlēm utt. Bet nu tas protams ir mans personīgais viedoklis. Lai gan protams varat mani arī palabot, varbūt nesmu sapratis video spēles definīciju pareizi.
Jā - neesi sapratis: "A video game is an electronic game that involves interaction with a user interface to generate visual feedback on a video device."
Sociālās spēles atbilst šai definīcijai. Kāršu spēles neatbilst.
OK. Piekrītu. Līdz ar to mainu savu balsojumu uz PAR. Bet tomēr mans uzskats ir ka ir jāattīsta tieši konsoļu video spēļu veidošana. Un atgriežoties pie jau kaut kur aizsāktās tēmas par īstu video spēļu konkursu Latvijā, es domāju ka nedrīkstētu aizliegt piedalīties arī uzņemumiem. Līdz ar to ja gribam attīstīt gamedevu Latvijā, taisam visas durvis vaļā.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#24 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 12:42

nu nav nevienai kategorijai "reāla sasniegtu mērķu sajūta"
Citiem saki, lai nerunā, ja nav spēlējuši - man tad jāsaka tas pats.
Ikviens lielais izstrādātājs spēļu industrijā ir tēmēts uz peļņu.
Tu par kādiem lielajiem izstrādātājiem runā sakarā ar Indago? :D
Dauzot kaut kādu zombie smasher, kur tu īsti gudrību tur redzēsi? Tajā, ka zombijus vieglāk nogalināt metot ar roratslēgu?
Neatbalstu arī tādu spēļu veidošanu. Tomēr tādas spēles arī kaut kad procesā beidzas, nevis kļūst par nebeidzamu murgu kā sociālās.
Vari man pateikt, kas tieši tevi biedē, ja sociālās spēles būtu atļautas? Uztaisi labu single-player spēli. Kur problēmas?
Balsošana - ir pavisam vienkārši iespējams ielikt spēlē balsošanas sistēmu, kas pamatīgi atvieglo vērtējuma uzlabošanu konkrētajai spēlei.
Publika - balsotāji parasti ir no tiem, kuriem ne interesē spēles Latvijā, ne ir vēlēšanās apskatīties citas konkursa spēles.
Saturs - sociālās spēles nebeidzas, tāpēc tās pat nav iespējams sakarīgi novērtēt - tikpat godīgi kā viss pārējais skaitītos kasīšanās par nepilnīgu vērtējumu.
Un protams tas, ka sociālās spēles ir industrijas degradēšanās. Viņas nevar piedāvāt neko tādu, ko var piedāvāt citas spēles, ja nu vienīgi naudas trūkumu izraisošu atkarību...
Gribi teikt, ka CounterStrike ir vērtība?
Gribi teikt, ka nav? Ja spēlētājiem ir vienādi spēlēšanas apstākļi, tad tas ir viens no labākajiem veidiem, kā pārbaudīt taktiku un rokas precizitāti. Pat ja apstākļi nav vienādi, spēlēt ir diezgan jautri.
Fire and Ice piedalījās
Es Fire and Ice pie sociālajām negribētu pieskaitīt. Tur, ja pareizi atceros, veidojās kaut kāds contents un jēga spēlēt.

akiims
Posts: 13
Joined: 08 Dec 2010, 21:29

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#25 Post by akiims » 03 Jan 2011, 12:49

AnetiX wrote:Man rodas sajūta, ka daudzi te vadās pēc idejas "es sociālās spēles nespēlēju, un visi kas spēlē fermu ir retardi, attiecīgi sociālajām spēlēm nav nekāda vērtība".
Es arii nobalsoju pret un - jaa - lielakoties vadoties tieshi tada (vienpersoniski neobjektiiva) iemesla deelj.
Vienk sociaalaas speeles ir kaa paplashinaajums sociaalajam tiiklam un lai cik smiekliigi izklausiitos vinjaam kkaa pietruukst, taas veco videospelju "dveeseles" :roll: (Juuras vilki un Fire and ice un kas tur vel citos gados bij palielam liekaakaa kopiiba ar sociaalajaam speleem ir tikai ka speeleejamas browzerii)
Un taakaa sociaalaas speeles veido firmas vai cilveki ar meerkji nopelniit, tad tas kka vairs neiet kopaa ar vaardu "Indago", kas (personiski man) saistaas ar mazajiem (neatkariigajiem) datorspeelju izstradaataajiem, kas ar to nodarbojas palielam priekapeec.

Andza
Posts: 12
Joined: 15 Dec 2010, 11:29

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#26 Post by Andza » 03 Jan 2011, 12:50

Neredzu fundamentālu iemeslu, kāpēc aizliegt, jo vairumā gadījumu, veidot kā konkursa projektu tieši sociālo spēli, būtu diezgan ķēpīgs pasākums, pieņemot, ka jāizpilda minētās prasības: tam jābūt nekomerciālam projektam un tam jābūt viegli accessible un notestējamam neatkarīgi no sociālā portāla un draugu skaita tajā. Tad jau vienkāršāk ir uztaisīt vienkārši kādu flash spēlīti.

Celt iebildumus no sērijas "nevajag, jo sociālās spēles nav spēles" vai "sociālās spēles ir sūds, tāpēc esmu pret", ir absurdi.

1. Sociālās spēles, lai arī brīžam vairāk virtuāli izklaides laukumi, tik un tā mierīgi var uzskatīt par spēlēm, pat, ja brīžam tās neatbilst klasiskākām spēļu definīcijām (piem., nav skaidru mērķu). Tāpēc ka arī sociālās spēles ir tas, ko cilvēki izvēlas, kad grib kaut ko "uzspēlēt" uz tas parādās uz elektroniskā displeja. Tātad spēle un video.

2. Man vairāk fascinē lecīgais arguments - tie ir sūdi, casual craps utt. Es saprastu, ja Indago konkursos regulāri piedalītos kaut kādi spicie, krutie hārdkore projekti ar dziļu geimpleju, sarežģītu mehāniku, kura apmulsinātu un nogarlaikotu casual playerus, tad varētu bļaustīties, ka nedrīkst sabojāt Indago hārdkore dziļo spēļu prestižu. Bet vajag paskatīties reālistiski - Indago un BRSD lielākais pieteikto projektu daudzums ir neglīti un knapi spēlējami programmēšanas treniņi, kuri nav kažual un noteikti arī ne cietserdes spēles.

IMO, kad parādīsies kaut kāda kvalitātes latiņa (un tam vajadzētu kvalitāti), tad arī varētu sākt izmantot kaut kādus tik subjektīvus kritērijus kā "casual", "hardcore", "sūds", "kruts". Tikmēr jebkas, kas palielina jēdzīgu dalībnieku skaitu, manuprāt, var nākt tikai par labu konkursam.


P.S.

Runāt par spēļu vērtību labāk vispār nevajag, tas ir dīvains un slidens temats. Es nešaubos, ka WoW ir lieliska spēle, droši vien labākais MMORPG pasaulē. Bet es arī ne mirkli nešaubos, ka tas kopsummā ir radījis vairāk ļauna, nekā laba, izčakarējot n-tajiem cilvēkiem dzīves. Un to WoW ir spējis tikai tāpēc, ka ir tik laba spēle.

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#27 Post by Zhlops » 03 Jan 2011, 13:09

AnetiX wrote:
Zhlops wrote:Es balsoju pret. Un mans pamatojums ir tāds, ka ja mēs veidojām video spēles, tad šīs sociālās pēc manām domām neiederas video spēļu industrijā, bet ja mēs veidojam spēles, tad būtu jāatļauj arī piedalīties realām galda spēlēm (D&D stilā) karšu spēlēm utt. Bet nu tas protams ir mans personīgais viedoklis. Lai gan protams varat mani arī palabot, varbūt nesmu sapratis video spēles definīciju pareizi.
Jā - neesi sapratis: "A video game is an electronic game that involves interaction with a user interface to generate visual feedback on a video device."
Sociālās spēles atbilst šai definīcijai. Kāršu spēles neatbilst.
Nu jā mēs ieejam galējā iterpretācijas murgā, tad arī Windows un DOS varētu būt spēle pēc šīs definīcijas

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#28 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 13:14

snake5 wrote:Citiem saki, lai nerunā, ja nav spēlējuši - man tad jāsaka tas pats.
Nesapratu, par ko tu šito un uz kā attiecini.
snake5 wrote:Tu par kādiem lielajiem izstrādātājiem runā sakarā ar Indago? :D
Nu, bet kur ir problēma, ja tiek uzlikts noteikums, ka spēle nedrīkst būt komerciāla? Tad sociālās spēles, kuras tavuprāt ir balstītas tikai uz naudas kāšanu vispār nav iespējams normālas izveidot un viņas iznīkst. Kur ir problēma?
snake5 wrote:
Dauzot kaut kādu zombie smasher, kur tu īsti gudrību tur redzēsi? Tajā, ka zombijus vieglāk nogalināt metot ar roratslēgu?
Neatbalstu arī tādu spēļu veidošanu.
Ok, tad man rodas jautājums, vai ir vērts ar tevi vispār runāt... kādā ziņā zombie smasheri nebūtu piemērotas spēles??
Kādā ziņā GunPlay būtu izglītojošāks un labāks par zombie smasheriem?
snake5 wrote:Tomēr tādas spēles arī kaut kad procesā beidzas, nevis kļūst par nebeidzamu murgu kā sociālās.
Kā beidzas Counter Strike? :D
snake5 wrote:Balsošana - ir pavisam vienkārši iespējams ielikt spēlē balsošanas sistēmu, kas pamatīgi atvieglo vērtējuma uzlabošanu konkrētajai spēlei.
Aizliedzam reklamēt konkrētus linkus uz spēli. Var linkot konkursu, nedrīkst linkot spēli. Kur problēma? + balsojumu tāpat var veikt tikai reģistrētie un galējais balsojums ir žūrijas ziņā.
snake5 wrote:Saturs - sociālās spēles nebeidzas, tāpēc tās pat nav iespējams sakarīgi novērtēt - tikpat godīgi kā viss pārējais skaitītos kasīšanās par nepilnīgu vērtējumu.
Tu kaut ko jauc visu laiku. Spēlei nav obligāti jābūt sižetam vai kam tml. Spēlei nav jābūt pabeidzamai, lai tā skaitītos spēle. Un kasīšanās par vērtējumu tāpat ir normāla lieta.
snake5 wrote:Un protams tas, ka sociālās spēles ir industrijas degradēšanās. Viņas nevar piedāvāt neko tādu, ko var piedāvāt citas spēles, ja nu vienīgi naudas trūkumu izraisošu atkarību...
Kārtējais bullshits. Kādā ziņā, piem, draugiem.lv Burtiņspēle ir naudas trūkumu, spēļu industriju degradējoša spēle? Tur nav maksas pakalpojumu, vienkārši jāraksta vārdi un ir draugu tops. ( http://www.draugiem.lv/burtinspeles/ )

Visi argumentu ko dzirdu ir vienkarši šausmīgi. "Man nepatīk", "es nespēlēju", "šitās spēles pelna naudu", "šitām spēlēm ir lielāka auditorija", "šitās spēles nevar izspēlēt". :D

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#29 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 13:16

Zhlops wrote:Nu jā mēs ieejam galējā iterpretācijas murgā, tad arī Windows un DOS varētu būt spēle pēc šīs definīcijas
Kādā ziņā Windows vai DOS ir "electronic game"?

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#30 Post by Zhlops » 03 Jan 2011, 13:51

AnetiX wrote:
Zhlops wrote:Nu jā mēs ieejam galējā iterpretācijas murgā, tad arī Windows un DOS varētu būt spēle pēc šīs definīcijas
Kādā ziņā Windows vai DOS ir "electronic game"?
An electronic game is a game that employs electronics to create an interactive system with which a player can play
Kur ir problēma spēlēties ar Windows'u?

Post Reply

Return to “Indago”