Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
Kamazs
Guru
Guru
Posts: 35
Joined: 17 Dec 2010, 10:20

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#11 Post by Kamazs » 03 Jan 2011, 09:11

Balsoju par, jo, manuprāt, mums nav tik kruta gamedev nozare te Latvijā, lai varētu izvēlēties, ko pielaist, ko nepielaist konkursam (ko AnetiX teica) - pa manam, jo vairāk spēļu Indago, jo labāk. IMO, pat ja pirmo vietu paraus kāds šiki nostrādāts socgeims, tas būs tikai labāk - tas nozīmē, ka konkurss pilda savu mērķi - veicina gamedev attīstību Latvijā.

P.S. Apgalvojums, ka sociālā spēle nav spēle ir absurds. Tā var nepatikt - reti kuram patīk visas spēles, pat visi žanri - bet tā viennozīmīgi ir spēle, ar visiem elementiem.

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#12 Post by douche » 03 Jan 2011, 09:50

Es uzskatu, ka sociālās spēles nevajag indago tikai tāpēc, ka sociālās spēles ir retardētas.
Es uzskatu, ka konsoļu geimi ir retardēti. Pieprasu aizliegt arī tos.
Es piekrītu, ka zināma daļa konsoļu geimu ir retardēti. Taču sociālās spēles ir pavisam jauns pagrimuma līmenis. Ja konsoļu spēlēm es varu vismaz saskatīt "appeal", tad sociālajām spēlēm to izdarīt ir praktiski neiespējami. Dažas no tām pat truluma ziņā apdzen tradicionālās downloadable kazuālās spēles.

Taču es neko nepieprasu, es tikai atbildu uz y/n jautājumu, par to, vai es vēlos, lai sociālās spēles būtu indago. Un atbilde, protams, ir

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#13 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 10:14

douche wrote:Es piekrītu, ka zināma daļa konsoļu geimu ir retardēti. Taču sociālās spēles ir pavisam jauns pagrimuma līmenis. Ja konsoļu spēlēm es varu vismaz saskatīt "appeal", tad sociālajām spēlēm to izdarīt ir praktiski neiespējami. Dažas no tām pat truluma ziņā apdzen tradicionālās downloadable kazuālās spēles.
Taču es neko nepieprasu, es tikai atbildu uz y/n jautājumu, par to, vai es vēlos, lai sociālās spēles būtu indago. Un atbilde, protams, ir
Tātad, kazuālās spēles ir vēl retardētākas? Aizliedzam arī tās? Es iesaku aizliegt tevi. Tā paša iemesla dēļ.

Tas, vai tev spēles patīk vai nē ir tikai gaumes jautājums. Tas nav arguments. Protams, ka tu neko nepieprasi, bet tikai atbildi y/n, bet, diemžēl, tu veido arī šo balsojumu ar, manuprāt, pilnībā nepamatotu balsi.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#14 Post by snake5 » 03 Jan 2011, 10:33

Nevaru iedomāties nevienu *mūsdienu* spēli (nesociālo), kuras uzdevums nav nopelnīt.
Svarīgi tur bija ievērot vārdu "tikai". T.i. cita labuma no viņām bieži nav.
Pie kā tad kategorizējas sociālās spēles, ja ne pie spēlēm?
Atkarīgs no katras konkrētās spēles. Viņas ir tik dažādas, ka ir viegli teikt, ka tās spēj būt arī labas, kaut arī parasti te nekas labs nesanāk. Nezinu, kā man jāskatās, lai "nospied pogu, lai atdotu naudu" nosauktu par spēli...
Nosauc kaut 1 spēli, kuru spēlējot tu kaut ko eksistējošu saņem pretim.
Es labāk nosaukšu to, ko tu saņem pretī - labi pavadīts laiks, pirkstu trenēšana, gudrība, reāla sasniegtu mērķu sajūta (nevis tā viltus sajūta, kas prasa no spēlētāja spēlēt vēl un vēl...).
"Protams", tieši tāpēc tās spēlē simtiem tūkstošu lietotāju ik dienas.
Viņiem nav, kur iztērēt dažas minūtes, tāpēc arī ieskrien kaut ko bezjēdzīgu tur padarīt. Ja tev interesē tikai tīra statistika un neinteresē "kas" un "kāpēc", tad vari turpināt dzīvot savos sapņos.
mums nav tik kruta gamedev nozare te Latvijā
Tieši šī iemesla dēļ manuprāt būtu svarīgi kontrolēt procesa virzību. Tiešām neizskatās, ka ir nepieciešams veicināt attīstību sociālajām spēlēm. Gandrīz visām pārējām spēlēm gan noderētu. Tā kā visiem te patīk statistika, varbūt paskaitām - cik, piemēram, single player spēles Latvijā aiziet līdz naudai / atpazīstamībai un cik - sociālās?

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#15 Post by douche » 03 Jan 2011, 10:54

AnetiX wrote:
douche wrote:Es piekrītu, ka zināma daļa konsoļu geimu ir retardēti. Taču sociālās spēles ir pavisam jauns pagrimuma līmenis. Ja konsoļu spēlēm es varu vismaz saskatīt "appeal", tad sociālajām spēlēm to izdarīt ir praktiski neiespējami. Dažas no tām pat truluma ziņā apdzen tradicionālās downloadable kazuālās spēles.
Taču es neko nepieprasu, es tikai atbildu uz y/n jautājumu, par to, vai es vēlos, lai sociālās spēles būtu indago. Un atbilde, protams, ir
Tātad, kazuālās spēles ir vēl retardētākas? Aizliedzam arī tās? Es iesaku aizliegt tevi. Tā paša iemesla dēļ.

Tas, vai tev spēles patīk vai nē ir tikai gaumes jautājums. Tas nav arguments. Protams, ka tu neko nepieprasi, bet tikai atbildi y/n, bet, diemžēl, tu veido arī šo balsojumu ar, manuprāt, pilnībā nepamatotu balsi.
Es nedomāju, ka eksistē objektīvs arguments pret sociālajām spēlēm. Izņemot varbūt to, ka, lai tās spēlētu, ir jābūt reģistrētam D.lv, facebookā vai kādā citā sociālajā tīklā. Taču arī tas ir vājš arguments.

Bet es izmantošu iespēju izrādīt savu nepatiku pret tām.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#16 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 11:14

snake5: Nu cik lielās auzās vēl var iebraukt?
Ikviens lielais izstrādātājs spēļu industrijā ir tēmēts uz peļņu. Viņi pretim piedāvā izklaidi. Tieši tāpat kā sociālās spēles.
Cilvēki sociālās spēles spēlē tieši tāda paša iemeslu vadīti, kā nesociālās - lai pavadītu laiku.
Sociālo spēļu ieguvumi ir identiski single-player spēlēm - nu nav nevienai kategorijai "reāla sasniegtu mērķu sajūta". Tās ir spēles - tur nav reāli sasniegti mērķi - tikai top score. Un nav atšķirība, vai top score ir uz tava datora vai internetā.
Sociālās spēlēs var tikt iekļauti elementi, kas palīdz trennēt smadzenes, pirkstus un tml - tieši tāpat kā single player spēlēm. Dauzot kaut kādu zombie smasher, kur tu īsti gudrību tur redzēsi? Tajā, ka zombijus vieglāk nogalināt metot ar roratslēgu?
Sociālās spēles IR spēles pēc definīcijas un pēc savām funkcijām. Nu, nevari tu tagad pateikt, ka sociālās spēles ir kaut kas cits.

Vari man pateikt, kas tieši tevi biedē, ja sociālās spēles būtu atļautas? Uztaisi labu single-player spēli. Kur problēmas?

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#17 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 11:22

douche wrote:Es nedomāju, ka eksistē objektīvs arguments pret sociālajām spēlēm. Izņemot varbūt to, ka, lai tās spēlētu, ir jābūt reģistrētam D.lv, facebookā vai kādā citā sociālajā tīklā. Taču arī tas ir vājš arguments.
Bet es izmantošu iespēju izrādīt savu nepatiku pret tām.
Meh, iekšēja nojauta, ka negribas, bet nezini kāpēc. Tiešām žēl, ka tāda balss arī skaitas.

Man rodas sajūta, ka daudzi te vadās pēc idejas "es sociālās spēles nespēlēju, un visi kas spēlē fermu ir retardi, attiecīgi sociālajām spēlēm nav nekāda vērtība".

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#18 Post by Zhlops » 03 Jan 2011, 12:00

http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game

Īsti neko neatradu par sociālajām spēlēm. Cik saprotu runa jau nejiet par online vai offline, bet gan par to kā spēle tiek piedāvāta end userim.

Es balsoju pret. Un mans pamatojums ir tāds, ka ja mēs veidojām video spēles, tad šīs sociālās pēc manām domām neiederas video spēļu industrijā, bet ja mēs veidojam spēles, tad būtu jāatļauj arī piedalīties realām galda spēlēm (D&D stilā) karšu spēlēm utt. Bet nu tas protams ir mans personīgais viedoklis. Lai gan protams varat mani arī palabot, varbūt nesmu sapratis video spēles definīciju pareizi.

Un cik arī papētīju tad, lai kā mēs to ienīstu, taču konsoles un to spēles krietni pārspēj pārdošanas apjomos PC spēles. Un īstenībā drīzak šīm vajadzētu būt lauciņam uz ko tiekties. Atļaut konkursā piedalīties XBOX360 XNA veidotās spēles. Bet nu gala lēmums jau tāpat būs organizātoriem.

User avatar
douche
Posts: 33
Joined: 03 Jan 2011, 01:30

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#19 Post by douche » 03 Jan 2011, 12:03

AnetiX wrote:
douche wrote:Es nedomāju, ka eksistē objektīvs arguments pret sociālajām spēlēm. Izņemot varbūt to, ka, lai tās spēlētu, ir jābūt reģistrētam D.lv, facebookā vai kādā citā sociālajā tīklā. Taču arī tas ir vājš arguments.
Bet es izmantošu iespēju izrādīt savu nepatiku pret tām.
Meh, iekšēja nojauta, ka negribas, bet nezini kāpēc. Tiešām žēl, ka tāda balss arī skaitas.
Žēl, ka mana balss skaitās, jo man nepatīk sociālie geimi un kazuāļi? Wat
Man rodas sajūta, ka daudzi te vadās pēc idejas "es sociālās spēles nespēlēju, un visi kas spēlē fermu ir retardi, attiecīgi sociālajām spēlēm nav nekāda vērtība".
Wait, wait, wait.

Tu gribi teikt, ka sociālajām spēlēm ir "vērtība"? LOL

User avatar
Arrovs
Posts: 107
Joined: 09 Dec 2010, 18:09
Location: Saldus-Jelgava

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#20 Post by Arrovs » 03 Jan 2011, 12:05

Es došu JĀ tikai tāpēc, ka tiešām ir patīkami redzēt Indago vairāk spēļu un konkurss ir domāts spēlēm, tātad skaitās. Fire and Ice piedalījās - Ideālās pasaules ar drīkst.
Arrovs vēl joprojām dzīvs.

Post Reply

Return to “Indago”