Sociālās spēles Indago 2011

Latvijas spēļu izstrādātāju konkurss
Post Reply

Vai vēlaties, lai cilvēki Indago 2011 var piedalīties ar sociālajām spēlēm?

Jā.
18
46%
Nē.
21
54%
 
Total votes: 39

Message
Author
AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#51 Post by AnetiX » 03 Jan 2011, 23:51

Ok, šitā palagu rakstīšana un citēšana jau zb.
Vienkāršs salīdzinājums ko uzdevu jau čatā:
SimTower vs Hotelis
FarmFanzy vs Dzīvnieku Ferma
Kāpēc spēle kā tāda ir normāla, bet pēc iespējas apskatīt/ietekmēt drauga procesu spēle kļūst par explotu izmantotājiem, naudas kasējiem un tml?
Kāpēc Hotelis un Dzīvnieku ferma nedrīkstētu piedalīties Indago? (iedomāsimies, ka maksas pakalpojumus viņi ir izņēmuši un viņi nedrīkst norādīt nekādu saiti uz Indago).

Par sižetiem un kaut kādiem iziešanas rewardiem - The Sims. Sandbox tipa spēle, bez iespējām iziet, apskatīt visu iespējamo un būtībā, katra nākamā Sims objektu paka ir tikai kārtējais centies iekasēt kārtējo piķi?

Vai tāda spēle kā Mafija (Zynga) var piedalīties Indago?

Ja es uztaisu mmo tipa spēli, kur man ir iespējams ietekmēt cita spēlētāja spēles procesu (piesaistīt viņu kā sekotāju, izveidot aliansi u.t.t), vai tā arī ir sociālā spēle?

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#52 Post by snake5 » 04 Jan 2011, 00:30

Kāpēc Hotelis un Dzīvnieku ferma nedrīkstētu piedalīties Indago?
Ja viņi jau pelna un tās spēles pat kaut kādā mērā uztur firmas, vai viņiem vajag?
Ja tas rada potenciālajiem dalībniekiem iespaidu, ka konkursā bez tādām spēlēm neuzvarēt, tad vai konkursam to vajag?
Kad būsi atbildējis uz šiem jautājumiem, tad dabūsi no manis atbildi. ;)

P.S. Iesaku izlasīt sava iepriekšējā post'a "EDIT".

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#53 Post by AnetiX » 04 Jan 2011, 00:45

Es nerunāju tieši par konkrēto Hoteli un Dzīvnieku fermu, bet identisku kopiju, kura tiktu izstrādāta inviduāli bez uzņēmuma starpniecības, bez maksas pakalpojumiem, ar "guest" spēlētāju režīmu u.c figņām.
Vai tiešām mums ir iemesls uztraukties, ka spēļu augstā (!) kvalitāte Indago pieteikumos aizbaidīs citus dalībniekus? :D Vai tas nav mēģinājums uzturēt Indago līmeni mākslīgi zemu?

User avatar
serioussam909
Posts: 59
Joined: 06 Dec 2010, 18:54
Location: Ireland
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#54 Post by serioussam909 » 04 Jan 2011, 01:24

Spriežot pēc iepriekšējiem gadiem - projektu augstā kvalitāte mani uztrauktu vismazāk :D

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#55 Post by snake5 » 04 Jan 2011, 09:42

Es nerunāju par spēļu kvalitāti. Projektu izmērs ir tas, kurš rada tos nepareizos iespaidus.
Būtībā noderētu vēl citi noteikumi, kas ierobežo izmēru. Tādā veidā kvalitāti var dabūt augstāku un prasības (domāju to, kas dalībniekam šķiet nepieciešams, lai uzvarētu) - zemākas.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#56 Post by AnetiX » 04 Jan 2011, 16:54

Kādā ziņā rada nepareizos iespaidus par projekta izmēru? Nesaprotu.
Man liekas, ka tas ko vajag ir tev vagaru mājās, nevis stingrākus noteikumus Indago. Ne visi var pakļauties stingriem noteikumiem (piem, tā kaitinošā "atskaiti reizi nedēļā", kuru pārsvarā visi vienkārši aizpildīja ar fuflu). Man vajag brīvus noteikumus, lai varu brīvi veidot ko vēlos, nevis, ka man tagad jālasa noteikumi un jādomā, vai mana ideja atbilst tiem vai nē.
Ok, jautājums - ja es uztaisu browsera spēli Fermu, kuru var spēlēt online, bet tur vienīgā "sociālā" lieta ir high score (kopējs, pat ne starp draugiem). Es nevaru nekādā veidā ietekmēt citus spēlētājus un spēlei nav nekāda pase (ne dr.lv, ne fb.com). Vai tādā gadījumā es nedrīkstu arī ar tādu spēli piedalīties?

Zhlops
Posts: 62
Joined: 08 Dec 2010, 19:10

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#57 Post by Zhlops » 04 Jan 2011, 17:18

Ja godīgi man liekas ka saruna jau ir aizgājusi krietni talā murgā.
Bet cik saprotu no lasītā, tad tagad ir jāizšķiras, vai Indago ir Latvijas indie spēļu konkurss (līdz ar to noteikti ir jādomā kādi stingri noteikumi un viss kas no tā izriet), vai otrs vai Indago ir gada apbalvojums Latvijas spēļu industrijā, pasākums gada garumā (mājas lapā jaunāka info par LV gamedevu) (tad nevajaga nekādus noteikumus, ja vienīgi lai 90% no cilvēkiem, kas izstrādā spēli ir latvieši vai kaut kā tā). Es laikam esmu par otro variantu. Līdz ar to Sociālās spēles var mierīgi piedalīties. Līdz ar to var veidot arī bez sirds pārmetumiem simts sadaļas (labākā grafikā, labakais sviecs :) utt.). Teiksim piedalās da jeb kāda spēle, kas atbils - http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game , bet gada beigās konstatē, kurai labākā grafika, kurai gemplays, kurai vēl kas cits utt.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#58 Post by snake5 » 04 Jan 2011, 19:03

AnetiX wrote:Kādā ziņā rada nepareizos iespaidus par projekta izmēru? Nesaprotu.
Kā jau teicu - jāpārlasa mans EDITs.
AnetiX wrote:Man liekas, ka tas ko vajag ir tev vagaru mājās, nevis stingrākus noteikumus Indago. Ne visi var pakļauties stingriem noteikumiem (piem, tā kaitinošā "atskaiti reizi nedēļā", kuru pārsvarā visi vienkārši aizpildīja ar fuflu). Man vajag brīvus noteikumus, lai varu brīvi veidot ko vēlos, nevis, ka man tagad jālasa noteikumi un jādomā, vai mana ideja atbilst tiem vai nē.
Pat cirkā viss notiek pēc noteikumiem. Ja nespēj ar vienkāršiem noteikumiem tikt galā, kāda garantija tam, ka izveidosi kaut ko spēlējamu? Saprastu vēl, ja pie interneta netiec, bet ja ir problēmas atskaitīties citiem par padarīto tikai tāpēc, ka alus beidzās (vai līdzīgu iemeslu dēļ), tad tas jau ir smieklīgi...
AnetiX wrote:Ok, jautājums - ja es uztaisu browsera spēli Fermu, kuru var spēlēt online, bet tur vienīgā "sociālā" lieta ir high score (kopējs, pat ne starp draugiem). Es nevaru nekādā veidā ietekmēt citus spēlētājus un spēlei nav nekāda pase (ne dr.lv, ne fb.com). Vai tādā gadījumā es nedrīkstu arī ar tādu spēli piedalīties?
Tādā gadījumā varētu... :P
bet gada beigās konstatē, kurai labākā grafika, kurai gemplays, kurai vēl kas cits utt.
Neslikta ideja. Tikai kas to konstatēs? Publika ne vienmēr ir spriest spējīga (kaut vai tāpēc, ka negrib visus projektus apskatīt...)

Andza
Posts: 12
Joined: 15 Dec 2010, 11:29

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#59 Post by Andza » 04 Jan 2011, 19:29

Mazliet par šito patērgāju ar Ra001, un spriedu šādi:

Ir bezjēdzīgi izdalīt pašlaik sociālās spēles, kā kaut ko sevišķu. Ja uzstāda visiem dalībniekiem vienādus kritērijus, tad tam, vai tā ir sociālā spēle zūd nozīme un galvenais ir projekta kvalitāte, kas, manuprāt, ir tas, par ko šim konkursam vajadzētu būt.

Ja pieņem, ka paliek spēkā līdzšinējie kritēriji:

1. Projekts nedrīkst būt publicēts pirms dalības Indago

2. Projekta izveide nedrīkst būt komercializēts process (tb. to nav taisījuši cilvēki, kuri par to saņem samaksu).

tad ir vienalga, vai runa ir par sociālo vai citu spēli. Tā kā tā nedrīkst būt publicēta pirms tam, attiecīgi tā nevar būt bijusi komerciāls projekts. Tā tikai var kļūt par tādu pēc Indago (un tas nav pret noteikumiem, gluži otrādi). Nu un noteikums par komerciālizēto izstrādi izslēdz automātiski gandrīz visus pašreizējos sociālo spēļu izstrādātājus (kuriem tāpat būtu vienalga par tādu Indago, bet acīmredzot cilvēki te no viņiem baidās).

Tālākais viss ir izstrādātāju rokās un viņi paši atbild par to, ko iesniedz. Var taču mierīgi iesniegt kaut ko, kas galīgi nav spēle, bet jārēķinās, ka žūrija diezin vai augstu novērtēs šo pieteikumu. (piemēram, gan "Dāvanu fabriku", gan "Ideālo pasauli" es neuzskatītu par spēlēm, bet manis pēc tādas varētu pieteikt konkursā (pieņemot, ka tie nebūtu komerciāli projekti), taču diezin vai tie tiktu vērēti pārāk augstu Indago kontekstā (t.i. ja es būtu žūrijas pārstāvis).

Iespējams ir jēga atrunāt pieteikuma accessibility jautājumu, proti, ja tā ir sociālā spēle, to jāvar nobaudīt nereģistrējoties velns viņu zina kur, bet tas atkal ir pieteicēja interesēs, lai viņa spēli var žūrija normāli notestēt. Bet to pašu varētu attiecināt uz jebkuru spēli, ka to jāvar normāli notestēt, neinstalējot lērumu velns viņu zina kādu bibliotēku.

Vienkārši šobrīd visiem ir tādas asociācijas, ka sociālas spēles (kurām pat skaidras definīcijas nav) ir trula fermošana un viss. Bet, ja kāds izdomā ļoti stilīgu sociālo indie spēli, tad viņam tiek liegta dalība tikai tāpēc, ka pēkšņi pēc kaut kādiem kritērijiem (kuri te arī nav skaidri definēti) šī spēle ir sociālā spēle.


No otras puses, ja tomēr vienojas, ka sociālās spēles ir niš niš, es izaicinu cilvēkus skaidri definēt kritērijus, kuri padara spēli par sociālo spēli un tā nevarētu piedalīties Indago.

AnetiX
Posts: 107
Joined: 07 Dec 2010, 19:00
Location: online
Contact:

Re: Sociālās spēles Indago 2011

#60 Post by AnetiX » 04 Jan 2011, 19:33

Atkal sākas palagi. Varam, lūdzu, mēģināt iztikt bez tiem?
Kas tavā EDIT'ā īsti ir jāsaskata? 2007.gadā nebija ne mazākais iemesls domāt, ka tikai uber-projekti ko sasniegs, vismaz ne vairāk, kā citus gadus. Un 2007.gadā bija visstingrākie noteikumi no visiem gadiem, un pie reizes, tas bija arī viens no vājākajiem gadiem.

Kādu iespaidu radīs Indago, ja tur būs daudz sociālo spēļu? Es pat īsti nezinu... man liekas, ka tikai pozitīvu -daudz spēles, dažādas tēmas. Nozīmēs vienīgi, ka konkurss ir atvērts pret spēļu izstrādātājiem.

"Ja nespēj ar vienkāršiem noteikumiem tikt galā, kāda garantija tam, ka izveidosi kaut ko spēlējamu?" - šis noteikums nekādā ziņā nesarežģī spēļu izstrādi, vai to neatvieglo, attiecīgi, tas nemaina gala rezultātu. Šis noteikums vienīgais ko dara, tas ir - diskriminē sociāļo spēļu veidotājus. Tik pat labi varam pateikt, ka aizliegsim taisīt kazuāļus, jo - .. nu vienkārši noteikumi, ja nevari tos ievērot, tad visdrīzāk neko nevarēsi tāpat uztaisīt.... wtf, kur ir loģika? :D

Tas piemērs par fermu vien parāda, ka šis noteikums ir vienkārši debīls. Un kurā brīdī sociālā spēle skaitīsies sociālā spēle? Ja es ar savu fermeri varu staigāt pa savu fermu un iekāpt tavā fermā un izspārdīt burkānus.... ir sociālā spēle vai nav? Kurā brīdī spēle kļūst par sociālo spēli?

Par vērtēšanu - tak visus gadus žūrīja jau vērtēja spēles pēc daudziem kritērijiem un tie beigās bija publiski pieejami. Par argumentu, ka publika ne vienmēr ir spriest spējīga - nu, es tevi nesaprotu... svarīgs tev ir cilvēku vērtējums (kā iepriekš teici), tajā pašā laikā, cilvēki neesot spējīga spriest. Man liekas, ka šeit problēma ir "ja publika nav par mani, tad tā nav spējīga spriest", jeb, kā vienmēr neesi apmierināts ar pasauli.

Post Reply

Return to “Indago”