Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

Viss, kas saistīts ar spēļu izstrādi Latvijā: problēmas, baumas, norises, spēle kā komercprojekts u.tml.
Post Reply
Message
Author
Helminth
Posts: 1
Joined: 08 Dec 2012, 11:36

Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

#1 Post by Helminth » 08 Dec 2012, 11:56

Sveiki!

Mazliet intro - man pašlaik pagrabā top neliela XNA 2d spēlīte, kuru ir plāns ievietot Steam un Xbox Indie gamos, bet pirms tam testa pēc vēlējos pamēģināt kaut kādu sīkumu ievietot kādā no app storiem. Tādēļ uztaisīju nelielu Windows 8 appu. Tagad man radās jautājums par to vai man ir vai nav nepieciešams SIA, lai kaut ko publicētu Windows 8 app store? Kā ir ar visām nodokļu padarīšanām šajā gadījumā?
Lasu to manuāli windows phone lapā zem virsraksta - Tax requirements for non-United States–based developers - un tur vienā no rindkopām ir rakstīts: Validation of the W-8 form is based on your Dev Center account type. If you are an individual or sole proprietor, please include your First and Last Name on the form. If you are a Company, please include your company’s legal name on the W-8 form.
Tad sanāk, ka es varu arī pārdot aplikācijas kā privātpersona? Nevar taču tā būt ne? :D

Paldies jau iepriekš! :)

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

#2 Post by elvman » 08 Dec 2012, 20:00

Individual nenozīmē privātpersonu, bet IK vai arī pašnodarbinātu personu. Nodokļus nāksies maksāt jebkurā gadījumā, tikai katrā no gadījumiem (SIA, IK, pašnodarbināta persona) tie būs jārēķina citādāk. Ieteiktu tev pakonsultēties ar grāmatvedi par to, kurš no nodokļu veidiem tev būs visoptimālākais.

Bet nu kopumā es ieteiktu izveidot SIA par 1ls (ideālā gadījumā par 2000ls), tad nebūs jāriskē ar savu mantu un nodokļi būs ļoti minimāli - 9% no apgrozījuma.
Beidz runāt, sāc darīt!

kovacs
Posts: 81
Joined: 13 Dec 2010, 15:23

Re: Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

#3 Post by kovacs » 02 Jan 2013, 12:41

jā, vari pārdot kā privātpersona un ar pašnodarbinātību vai IK, te īsti sakara nav, jo tās vairāk ir uzņēmējdarbības formas, kas dotajā gadījumā, ja vien nav doma ņemt darbiniekus vai tiešām būt pašnodarbinātam, īsti aktuāli nav. Vienīgi ka no saņemtās summas būs pašam jāmaksā ienākumu nodoklis 24% + jāsniedz ienākumu deklarācija VID. Normāls grāmatvedis noteikti šādā situācijā ir tavs draugs. :)

Ar SIA pa Ls1 un/vai mikronodokli arī ir varianti, bet tur ir savi +/- un mans ieteikums būtu par to sākt domāt TIKAI TAD, ja tiešām ir redzams ka nāk nauda, jo ar juridiskām personām ir lielāka ķēpa, dēļ atskaitēm, kas ir vairāk vai mazāk, bet regulāri jāiesniedz.

elvman- SIA pa Ls1 un būšana par mikronodokļa maksātāju (9% no APGROZĪJUMA, nevis PEĻŅAS!) nav viens un tas pats! ;)

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

#4 Post by elvman » 02 Jan 2013, 19:59

kovacs wrote:elvman- SIA pa Ls1 un būšana par mikronodokļa maksātāju (9% no APGROZĪJUMA, nevis PEĻŅAS!) nav viens un tas pats! ;)
Kur es pieminēju vārdu PEĻŅA? Un jā, nepieminēju, ka būs arī jāreģistrējas par mikronodokļa maksātāju, lai maksātu 9%. Es gan esmu dzirdejis, ka reģistrējot uzņemumu par 1ls ir kaut kādi strikti ierobežojumi (regulāri jāiemaksā pamatkapitālā), pats parasti reģistrēju par pilno summu (vai nu iemaksājot naudu, vai arī ieķīlājot mantu).
Beidz runāt, sāc darīt!

kovacs
Posts: 81
Joined: 13 Dec 2010, 15:23

Re: Vai, lai pārdotu aplikācijas, jāveido SIA?

#5 Post by kovacs » 03 Jan 2013, 13:18

elvman wrote:
kovacs wrote:elvman- SIA pa Ls1 un būšana par mikronodokļa maksātāju (9% no APGROZĪJUMA, nevis PEĻŅAS!) nav viens un tas pats! ;)
Kur es pieminēju vārdu PEĻŅA? Un jā, nepieminēju, ka būs arī jāreģistrējas par mikronodokļa maksātāju, lai maksātu 9%. Es gan esmu dzirdejis, ka reģistrējot uzņemumu par 1ls ir kaut kādi strikti ierobežojumi (regulāri jāiemaksā pamatkapitālā), pats parasti reģistrēju par pilno summu (vai nu iemaksājot naudu, vai arī ieķīlājot mantu).
tas par to peļņu vs apgrozījums bija piezīme jautātājam, nevis Tev ;), lai viņš nesadomājas, ka tikai no peļņas, kā "parasta" sia gadījumā.

jā, tiem "viena lata sia" ir dažādi ierobežojumi, ka vari piedalīties tikai vienā tādā SIA, katru gadu pamat kapitālā jāieliek vismaz 25% peļņas, lai beigās tāpat būtu tie 2KLs un moš vēl kaut kas.

bet kā jau teicu- manuprāt ar visiem šitiem nodibinājumiem ir vērts sākt ņemties tikai tad ja tev ir nauda, kas ienāk vai nu no investora vai appstore (un vairāk nekā Ls10 mēnesī :D ), savādāk tas imo ir overkill un tikai lieks laika tēriņš!

Post Reply

Return to “Spēļu izstrāde Latvijā / Game development in Latvia”