SIA veidošana/nodokļi

Viss, kas saistīts ar spēļu izstrādi Latvijā: problēmas, baumas, norises, spēle kā komercprojekts u.tml.
Message
Author
energyy
Posts: 14
Joined: 15 Jun 2012, 02:26

SIA veidošana/nodokļi

#1 Post by energyy » 26 Jun 2012, 13:15

Varbut kādam ir pieredze un varētu padalīties ja ne forumā tad sarakstē.

Planojam izveidot savu SIA(PVN maksātajs), lai pārdotu mobilas aplikācijas, rodas vairāki jautājumi

1) Ja mes developejam aplikaciju un izliekam to Apple Store. Kadā veidā notiks nodokļu nomaksa?
Cik sapratu tad Apple automatiski sūtis nopelnīto naudu uz firmas norādīto kontu(invoicu nevajag viņem sūtit)
PVN nevajadzes maksāt no saņemtas summa, jo nauda nāk no eiropas(Luksemburga? Kāds apple PVN maksātaja id?) Nodokļus vajadzes maksāt tikai no firmas peļņas gada beigās? Kadā veidā tiek noformēts šīs darijums (pakalpojums, prece) ?

2) Ja ieliekam Admob reklāmu:
Ir 2 iespējas kā izņemt naudu:
- Paypal (SIA gadijumā to laikam nebus labi izmantot)
- Bank transfer - cik sapratu nauda tiek sūtita no USA dolaros - vai ir jāmaksā PVN par to? Kadā veidā tiek noformēts šīs darijums (pakalpojums, prece) ? Vai jābut reģīstretam TAX id USA , lai varētu saņēmt no admoba naudu?

3) Android market :
Ja esi developeris(SIA) no Latvijas, tad nevar ielikt savu aplikaciju par maksu, kāds zina kadā veidā to var apiet?

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: SIA veidošana/nodokļi

#2 Post by elvman » 26 Jun 2012, 21:40

Varu atbildēt īsumā - PVN maksā no peļņas, līdz ar to, par katru latu, kas ienāks uzņēmuma kontā, tu piķosi valstij.

PS. Kāds ir iemesls PVN maksātāja izveidei? Esi pārliecināts, ka nepietiek ar mikrouzņēmumu?
Beidz runāt, sāc darīt!

energyy
Posts: 14
Joined: 15 Jun 2012, 02:26

Re: SIA veidošana/nodokļi

#3 Post by energyy » 26 Jun 2012, 21:53

Ceram, ka ar mikrouzņemumu nepietiks:) Izvertējam visus + - , ja, kas var vel mikro atvert;)
Par % no pelņas tas skaidrs, bet lielākas bažas, ja vel gribēs no ienākumiem novilkt PVN - tas ir kad no Admoba nāk.

Un kadā veidā iziet Android tirgū .

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: SIA veidošana/nodokļi

#4 Post by elvman » 26 Jun 2012, 22:29

Es neieteiktu riskēt ar tik lielu piķi (ja nebūsiet mikro uzņēmums, jūs nodokļus maksāsiet aptuveni 10 reizes lielākus). Labāk atveriet mikro un ja tiešam sanāks mežonīgs success, pāriesiet uz normālu PVN maksātāju.

Ja Android marketam ir tādi ierobežojumi, tad apiet to nevarēs (ja nu vienīgi jums ir opcija atvērt uzņēmumu ārpus Latvijas). Bet nu es tāpat neieteiktu Android marketā iet ar maksas aplikāciju, tajā tirgū cilvēki aplikācijas praktiski nepērk (viena daļa piratē, otra neko nepērk). Pieļauju, ka ar reklāmām tur var nopelnīt vairāk.
Beidz runāt, sāc darīt!

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: SIA veidošana/nodokļi

#5 Post by bubu » 26 Jun 2012, 22:47

Es pērku :)
Ja aplikācija ir laba un man noderīga, tad neredzu iemesla nesamaksāt par to.

User avatar
austere
Posts: 58
Joined: 12 Jun 2011, 21:45

Re: SIA veidošana/nodokļi

#6 Post by austere » 27 Jun 2012, 09:28

Mikrouzņēmuma kritēriji:
a) dalībnieki (ja tādi ir) ir fiziskās personas,
b) apgrozījums kalendāra gadā nepārsniedz 70 000 latu,
c) darbinieku skaits nevienā brīdī nav lielāks par pieciem.
d) sabiedrības ar ierobežotu atbildību valdes locekļi ir tikai mikrouzņēmuma darbinieki;

likums: http://www.likumi.lv/doc.php?id=215302

Mikrouņēmums var būt arī SIA.

PVN nav nekāda sakara ar mikrouzņēmuma statusu - jāsāk maksāt, ja iepriekšējos 12 mēn. apgrozijums pārsniedz 35000ls.

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: SIA veidošana/nodokļi

#7 Post by elvman » 27 Jun 2012, 11:17

Man pašam arī ir pāris Android iekārtas, bet neko tur nepērku. Neceļas roka pēc gadījuma, kad ar paziņu kopā meklējām galda spēles, vienu atradām par 5$, pēc 1min šis man atsūtīja linku, kur to var novilkt par velti.

Par PVN maksātāju - my bad, aizmirsu, ka mikras arī var PVN maksāt.

PS. Atceros, kad pirmo reizi dibināju uzņēmumu, nebiju informēts par mikrouzņēmuma nodokli un šausmīgi iegrābos. Pirmo gadu maksāju nodokļus pēc pilnās programmas (un tās naudas nebija pilna pakaļa, nācās skaitīt katru santīmu). Tāpēc iesaku mācīties no kļūdām un sākt ar mikro.
Beidz runāt, sāc darīt!

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: SIA veidošana/nodokļi

#8 Post by bubu » 27 Jun 2012, 11:25

elvman wrote:Man pašam arī ir pāris Android iekārtas, bet neko tur nepērku. Neceļas roka pēc gadījuma, kad ar paziņu kopā meklējām galda spēles, vienu atradām par 5$, pēc 1min šis man atsūtīja linku, kur to var novilkt par velti.
Es tev varu atsūtīt linku, kur var Windows novilkt par velti. Tāpat arī iIekārtu aplikācijas. :)
Bet nu man tas nav nekāds iemesls nepirkt. Sabiedriskajā autobusā arī "var" braukt bez biļetes neko nemaksājot.

User avatar
rudis
Posts: 26
Joined: 11 Apr 2012, 13:55

Re: SIA veidošana/nodokļi

#9 Post by rudis » 29 Jun 2012, 23:56

Būt tikai iekš iOS ir milzīga kļūda.Ieteiktu izvēlēties pareizos toolus lai bez problēmām varētu ņemt vairākus tirgus.Pirkumu/pircēju skalas ātri paliek bla, bla, bla , kad vairums indie/mazu studiju gadījomos pierādās fakts ka izdzīvošana ir iespējama pateicoties tam ka esi visur un dažkārt citi tirgi ienes pat vairāk.Pirātisms ir ļoti liela problēma arī iekš iOS un visiem kam neceļas roka ir jailbreak ierīces uz kurām ~nedēļas laikā ir dabūjams viss ko sirds vēlas.Vienīgā izeja ir mikromaksājumi vai ad'i.Ad'u gadījumā cerēt uz kaut kādu peļnu no vienas spēles ir neprāts.Savukārt mikromaksājumu gadījumā spēlei jabūt labai lai tas 1% pavilkots un iztērētu neprātīgu piķi uz virtuālajiem labumiem, kā arī ne katram gamedesign tas der.
Par uzņēmumu dibināšanu ieteiktu aizmirst kamēr spēle nesāk pārdoties.Protams cita runa ja tas tiek veidots lai piesaistītu investīcijas, veidotu studiju kuras bankas konts sildīs kādu laiku un tiek pieņemti darbinieki.Pretējā gadījumā nevajag aizmirst faktu ka vairums iOS app'u nenopelna neko, kā arī vidējais ienākums mēnesī, negribu likt galvu ķīlā, bet vai tik nebija pārsimts zaļo ? Praktiski visu var uzsākt kā privātpersona, kur vajag TAX id vai ko tamlīdzīgu , nozīmē to ka viņi ietur piemēram 21% un pārējo vari droši ņemt ārā.Protams vēlāk kad redzi ka lietas sāk kustēties nokārto visas formalitāte, priecājies par panākumu/veiksmi un dzīvo laimīgi tālāk.Pagaidām vajadzētu saspringt uz tādām lietām kā - lai būtu labs monitorings, preses relīzē, brenda popularizēšana, auditorijas vidū tiktu izplatīta informācija par nākamās labākās applikācijas parādīšanos, sakaru vaidošanu, turēt ausis vaļā vai neparādās kādas jaunas iespējas/tirgus, iOS gadījumā ja nāk kārtējā ierīce arā būtu labi izmanatot kādu janāko iespēju kas dotu iespēju nonāk ietekumu listē utml.

elvman
Posts: 434
Joined: 06 Dec 2010, 18:43
Location: Rīga
Contact:

Re: SIA veidošana/nodokļi

#10 Post by elvman » 01 Jul 2012, 16:45

rudis wrote:Būt tikai iekš iOS ir milzīga kļūda.Ieteiktu izvēlēties pareizos toolus lai bez problēmām varētu ņemt vairākus tirgus.
Te nu es tev galīgi nepiekrītu. Ir sen pierādījies, ka labāk koncentrēties uz vienu tirgu, vienu auditoriju un izveidot kvalitatīvu produktu, nekā dalīt savu uzmanību un uztaisīt crapu. Ja tev veicas vienā tirgū, tad vari sākt domāt par jaunu tirgu iekarošanu. Paņem papēti esošos success stāstus (kaut vai tos pašus Angry Birds, Cut the Rope utt.), visi sākumā tika izlaisti App Store un tikai tad, kad PR bija dabūts, portēti uz Android.
Beidz runāt, sāc darīt!

Post Reply

Return to “Spēļu izstrāde Latvijā / Game development in Latvia”