Telezerk (Xbox One Kinect)

Vieta, kur pastāstīt par savu topošo vai jau gatavo spēli, parādīt tās screenus un ziņot par citiem savu projektu jaunumiem
Post Reply
Message
Author
User avatar
Pendrokar
Posts: 34
Joined: 21 Mar 2015, 16:05
Location: Riga, Latvia
Contact:

Telezerk (Xbox One Kinect)

#1 Post by Pendrokar » 13 Apr 2016, 16:57

Šis projekts tika uzsākts tiklīdz dabūju rokās Xbox One Kinect un adapteri.

Spēles dzinējs: Unity 5
Image
https://www.youtube.com/watch?v=LFoUiv7hTts (Bez skaņas)

Pārtulkošu daļu no mana spēles dizaina dokumenta, kas balstīt uz šādu tipa dokumenta sagataves ko izveidojis Kriss Tailors (Chris Taylor):

Filozofija:

1) Izveidot spēli kas perfekti saietu kopā ar Microsoft Kinect'u, lai kontrolētu pārdabisku spēku. Šājā gadījumā izvēlētais spēks ir telekinēze.

2) Stāsta ideja. Ja nu spēlētājs ir persona ar pārdabisku spēju, kas nevēlas pakļauties arestam par noziegumu, kuru šī persona ir pilnīgi pārliecināta ka nav vainojama un pretojas arestam ar ticību ka tas ir pašaizsardzības labā. Policijas darbs ir aizvest šo personu uz iecirkni un tiesu jebkurā gadījumā, pat ja tas noved pie aizdomās turamā bezsamaņas ja ne pat tā nāvi.

3) Policija tiek izvēlēta par pretinieku, jo tie sniegtu grūtāko pārbaudījumu labākā finansējuma dēļ. Pretošanās arestam bez pārdabiska spēka neilgtu ilgi, bet pat ar jebkādu pārdabisku spēku pretošanās neilgtu mūžīgi.

Jautājumi un atbildes:

J: Kas ir pati spēle?

A: Trešās personas žanra spēle, kur galvenais varonis vai anti-varonis ir cilvēks, kurš ar savu pārdabisku telekinēzes spēju pretojas arestam. Tā kā mēģinājumi arestam nekad nebeigsies šo var saukt par izdzīvošanas spēli.

J: Kādēļ veidot šo spēli?

A: Trūkst spēļu kas pilnīgi pielieto pilna ķermeņa atpazīšanu kā to spēj Microsoft Kinect. Kā arī telekinēze ir arī iespējams vispopulārākā pārdabiskā spēja. No finanšu puses... Xbox One varēja nopirkt tikai un vienīgi komplektā ar Microsoft Kinect no 2013. gada novembra līdz 2014. gada jūnijam. Šai laika sprīdī tika jau pārdoti 5 miljoni komplekti un tikai tad atļāva nopirkt katru produktu atsevišķi. Pēc pat visa tā, tāpat speciāli Kinect spēļu tirgus ir visnotaļ tukšs. Lai gan HTC Vive tirgus ir mazs, es jau sāku tai platformai ar mest aci.

J: Kur notiek spēle?

A: Iekšdurvīs vienas Amerikāņu metropoles pilsētā 21. gadsimta sākumā.

J: Ko spēlētājs vada?

A: Cilvēku kam ir pārdabiskā telekinēzes spēja. Ar Kinect tiek vadīts gan spēlētājs, gan arī pārdabiskā spēja.

J: Kāds ir spēles mērķis?

A: Izdzīvot cik vien ilgi iespējams pret nezskaitāmo ienaidnieku viļņiem lietojot pārdabisko spēju.

J: Ar ko šī spēle atšķiras?

A: Lai gan ir spēles kuras vai nu lieto vai pat dziļi balstās uz telekinēzi, trūkst spēles kas ļoti paļaujas uz tādām ķermeņa pozīcijas noteikšanas ierīcēm kā Kinect's... vismaz tādas kas nav dancošanas spēles, kas protams saskan labi ar šādām ierīcēm.
Ja telekinēzes spējas mehānika strādātu līdzīgi kā tas tika darīts 2009. gada filmā "Push", tad Kinect's būtu varena platforma ar ko kontrolēt tādu spēju. Kā piemēru var skatīt klipu no pieminētās filmas.
Image
---

J: Ko tagad?

A: Tagad šī spēle man liekas ir tuvu tādai stadijai, ko būtu gatavs sūtīt uz Microsoft'a ID@Xbox programmu. Tikai caur šo programmu var saņemt speciālu Xbox One uz kura izstrādāt spēli, ja nu neesi AAA tipa spēļu izstrādātāju firmā, kuras Latvijā nevienas nav. [labojums] Izskatās ka ir arī vēl viens variants(skatīt zemāk pirmo atbildi).
Last edited by Pendrokar on 18 Jul 2016, 11:10, edited 4 times in total.

User avatar
vecais_dumais_laacis
Guru
Guru
Posts: 109
Joined: 06 Dec 2010, 18:48
Contact:

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#2 Post by vecais_dumais_laacis » 13 Apr 2016, 19:37

...un ja bites buutu laachi...

User avatar
Pendrokar
Posts: 34
Joined: 21 Mar 2015, 16:05
Location: Riga, Latvia
Contact:

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#3 Post by Pendrokar » 13 Apr 2016, 23:46

vecais_dumais_laacis wrote:ar sho nepietiek?
Opā tas ir kaut kas pavisam jauns ko pat nepieminēja Aigars Maciņš janvāra meetup'ā ka kaut kas tāds nāks.

Liels paldies ka padalījies. Jau sāku noskumt ka nezvai vispār Latvijā kāds var tikt pie tās speciālās Xbox One izstrādātāja versijas.

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#4 Post by bubu » 14 Apr 2016, 00:14

Ņem vērā, ka tur ir diezgan lieli limiti salīdzinot ar īsto Xbox One developmenta versiju.
Preview'ā (nezinu vai tas tagad joprojām ir preview variantā vai nē) pieejams tikai 448MB atmiņas no visiem 8GB, 2 CPU kores, un 45% no GPU jaudas.
Gala variantā būs pieejams 1GB atmiņas, un 4 CPU kores, 45% no GPU.

User avatar
serioussam909
Posts: 59
Joined: 06 Dec 2010, 18:54
Location: Ireland
Contact:

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#5 Post by serioussam909 » 14 Apr 2016, 01:13

Pašlaik spēle neizskatās pēc tādas kas neietilptu tajos limitos.

Starp citu - vai neesi padomājis par VR versijas izstrādi arī?
Izskatās ka tīri labi strādātu ar VIVE & Rift motion controlleriem.

User avatar
Pendrokar
Posts: 34
Joined: 21 Mar 2015, 16:05
Location: Riga, Latvia
Contact:

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#6 Post by Pendrokar » 14 Apr 2016, 10:42

@serioussam909,

Tur ir sava taisnība, jo vizuāli, atāliem objektiem nav jābūt diezgan smukiem tā kā spēlētājs tiem nevar īsti tikt klāt. Vienīgais dārgais efekts ko gribētu pielikt ir gaisa virmošana. Turklāt neredzu iemeslu fiksēt kadrus sekundē augstāk par 30. Pieminētie ierobežojumi liekas pārvarami. Tik žēl ka kamera jāliek trešajā personā, jo ja liktu pirmajā, tad redzes loks būtu ļoti šaurs, bet vismaz kaut tad varētu veikt precīzākas darbības.

Sāku jau apsvērt HTC Vive versiju, bet tomēr jāatzīst ka tirgus vēl nav salīdzinoši tik liels. Cik ir zināmo pasūtījumu daudzums? Spēju atrast tikai publicēto 10 tūkstoši 10 minūtēs. Vēl arī šai līdzīgas spēles tur izskatās ka jau ir gatavas, tik izvairās no telekinēzes. :roll: Bet ja jums ir zināms kāds Latvietis kas pasūtījis, būtu labi kontaktēties par šo. Šaubos ka mans dators ir tik jaudīgs un dabūt HTC Vive uz Latviju noteikti izmaksā vairāk par 1000 eiro.
Last edited by Pendrokar on 16 Apr 2016, 00:54, edited 2 times in total.

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#7 Post by bubu » 15 Apr 2016, 03:00

Nezinu neko par Vive, bet Rift consumer edition tiek baumots ka ir tikuši 300K gabali preorderoti. Tas nozīmē, ka līdz gada beigām droši vien varētu būt kādi 500K vai varirāk gabalu pārdoti.
Lai arī tas nav daudz, es esmu 100% pārliecināts, ka tas skaitlis augs. Un tas augs ļoti strauji. Nākamā gada laikā tas būs jau vairākos miljonu.
Pats tieši pagāšnedēļ dabūju Oculus Rift CV1 un tagad katru vakaru lidinos pa kosmosu :) Šim spēļu mēdijam ir nākotne! Patlaban daudzas spēles ir aptuveni tādas kādas bija 3D spēles ~2004 gadā tehnisku limitu dēļ salīdzinot ar mūsdienām.. Bet to neņemot vērā, VR efekts ir dikti labs. Smadzenes piemāna bez problēmām. Ja spēle labi uztaisīta, tad efekts ir lielisks - tu tiešām sajūties ka būtu iekšā VR pasaulē. Savukārt, ja spēle nav ļoti labi uztaīsīta tad atkal galvas sāpes ir diezgan ātri klāt vai arī paliek slikta dūša - bet spēlēt vienalga gribās :)

User avatar
Pendrokar
Posts: 34
Joined: 21 Mar 2015, 16:05
Location: Riga, Latvia
Contact:

Status, Ņujorkā, Microsoft Store, HTC Vive

#8 Post by Pendrokar » 05 Jun 2016, 20:37

Dodu jaunāko statusu. Sakarā ar spēli neesmu neko darījis sekojot ietaupījumu zudumiem. Tādēļ maijā atsāku darba meklējumus savā profesionālajā jomā. Labākajā gadījumā gribētos tikt pie darba GOG.com Front-end nodaļā, kas dotu ieskatu datorspēļu izveidē. jo GOG.com pārvalda Witcher taisītāji. Šie gan gaida labākus koda piemērus, ko nevarēju pasniegt nedēļā, kad biju Ņujorkā.

Būdams Ņujorkā apraudzīju Microsoft Store, kur sanāca izmēģināt Microsoft Hololens un HTC Vive.

Lai gan Hololens man bija tikai divas demonstrācijas, viena domāta modelētājiem, bet otra bija spēle biroja kastes ietvaros. Tā nespēja mani pārliecināt izstrādāt šo vai kādu citu spēli uz viņu platformas. Viņiem gan jābeidz Hololens reklamēt patērētājiem. Šaubos vai Hololens pat spēj noteikt kur tava roka tēmē. Tad vismaz tā Xbox 360 aizliegtā reklāmas spēle būtu reāla(noņemtās reklāmas video).

HTC Vive demonstrācija deva man pirmo iespaidu virtuālajā realitātē. No sākuma likās vai patiešām tik samērā švaki viss izskatīsies(pikseļu un starp-pikseļu redzēšana), bet ātri vien pieradu. HTC bija trīs demo. Pirmais bija 3D īsfilma uz nogrimuša vraka. Otrais bija 3D zīmēšana ar Google Tilt Brush(reklāma), kurā biju pārsteigts par precizitāti pultīm. Trešais bija spēle Space Pirate Trainer(video piemērs). Tā kā izveidot Telezerk priekš HTC Vive ir diezgan iespējams, bet tāpat būtu nepieciešams diezgan lielāks budžets.

Vēl arī nācās vilties ka uz Xbox One atrast spēles kurām nepieciešams Kinect's netiek dota atsevišķa kategorija, kaut gan plauktā viņiem stāvēja Just Dance DVD, kam apakšā ir pierakstīts "Requires Kinect". Vienīgais atliek meklēt vārdu "Kinect". Cerēju uz kategorija, jo tā dotu brīvu mārketingu. Personāls tik varēja mani mierināt ka jaunas spēles parādoties vienā stūrī.

User avatar
Pendrokar
Posts: 34
Joined: 21 Mar 2015, 16:05
Location: Riga, Latvia
Contact:

Re: Telezerk (Xbox One Kinect)

#9 Post by Pendrokar » 05 Aug 2016, 14:22

Tā arī nesanāca dabūt darbu GOG.com, bet tikai apšaubāma iesmesla dēļ. Tieši nesakrītot koda noformatējums. Žēl. :?

Lai nu kā, rīt UniCon 2016 ļaušu izmēģināt apmeklētājiem Telezerk.

Post Reply

Return to “Tavi projekti / Your projects”