mani AI

Vieta, kur pastāstīt par savu topošo vai jau gatavo spēli, parādīt tās screenus un ziņot par citiem savu projektu jaunumiem
Post Reply
Message
Author
User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

mani AI

#1 Post by raymix » 08 Dec 2010, 21:18

baigie beisiki, jo programet saaku macities tikai pagashnedelj. Palaimejas, ka MonoScripts tik elementars, aatri izzubriju cauri

anyway, te divi mani aaksta projekti

Zombie AI:
http://dl.dropbox.com/u/14423790/unityT ... layer.html

Critter AI:
http://dl.dropbox.com/u/14423790/unityT ... layer.html

Critter man ir WIP tagad, lena gara turpinaas. Vecaja forumaa biju sho pieminejis kaa "tukstots zurkas", shtuka gan iisti nesanaks, jo pat 3Ghz quadkors ar 4GB DDR3 un GB VGA jau spragst nost peec 500 kubikiem ar fiziku virsuu
Rigidbody un fiziku izmantoju ar iemeslu, zinu, ka CPU rijiigs, bet man gribas taas zurkas pasvaidit apkart ar addForce veelak

zinu, ka AI nav labakais ar ko saakt skripteeties, bet nu tas ir mans laucinjs - izaicinajums, liels AI fans :)
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: mani AI

#2 Post by bubu » 09 Dec 2010, 11:02

Kautkā dumi tev tie kriteri. Pielīp pie sienām, nevis iet no tām prom, kad uzduras sienai.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: mani AI

#3 Post by snake5 » 09 Dec 2010, 13:21

jo pat 3Ghz quadkors ar 4GB DDR3 un GB VGA jau spragst nost peec 500 kubikiem ar fiziku virsuu
Problēma ir citur. Tīri tehniski ir iespējams pat ļoti normālā ātrumā to visu palaist.

Par pašu AI varu pateikt to, ka darba vēl daudz (vairāk gan ideju līmenī). Zombiji parasti nemaina ātrumu atkarībā no attāluma un neprot rēķināt ātrākos ceļus līdz pretiniekam, kuru neredz. Critteriem vajadzētu plūstošākas kustības, nemainīt tik ļoti kustības ātrumu un kustēties ne tikai taisnās līnijās.

No tehniskās puses critteru demo pamanīju kaut kādu joku ar raycastu garuma maiņu - pēc idejas tam nevajadzētu nobremzēt visu tik stipri, tāpēc vēl vajadzētu pārbaudīt, vai nav gadījumā visiem fiziskajiem ķermeņiem atļauts sadurties vienam ar otru - critteriem var lietot daudz vienkāršākas pārbaudes savstarpējai sadursmei. Raycastos arī tos iekļaut nav īpaši nepieciešams, tas vairāk palēnina visu simulāciju nekā dod kaut kādu jēgu. ;)

User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Re: mani AI

#4 Post by raymix » 09 Dec 2010, 14:51

@bubu: kritteri arii ir dumi.
Viss to AI kods sastav tikai no: forward velocity, ja (raycast garums) tiek skarts, maini randomaa virzienu. Tas arii viss. Par cik pati zurka ir kkur 1-2 unitus raycasta garuma, tadel arii sienas skrien. Uzliekat raycast uz 6 un kkur 50 zurkas un redzes, daudz patikamak aizies.
Bet ka jau mineju, tas man tik pats starts

@snake5: well, taisniiba, par zombijiem. Bet, mazam speljukam, ko esmu paredzejis stuuru nebuus, bet buus iespejams zemi propsi, dinamiskie propshi buus bez collision, statiskie ar, piemeram solinjs pagalmaa. Nu vot tiem lai apkart skraida. A* gan nav mans, tas ir kkada Arona. Velak pats savu taisishu izmantojot gizmo nodes mozka. Nepatik, ka shim licenze virsuu.
Par kritteriem, man ka iesacejam ir gruuti veel maazoties bez fizikas, jo negribas, lai skrien cauri sienaam, ka to dara zombiji. Par raycast tev taisniba, ir doma izmantot fizikas sfeeru vai kkadu plakni
Plakni es veletos kkadu shaadu 2D uztaisit zurkam pie kaajaam:
Image

vot, kko lidzigu trapecei, nevis parastu taisnstuuri, vai sfeeru. Protams labi rezultati buutu no sfeeras, bet vairak kalkulaciju.
Saprotams, ka man nav nekadu ideju, kaa es kko taadu pavilkshu, bet ideja vismaz ir saakumam.
Tatad, zurkai buus savs kolaiders + neredzama plakne, pats kolaiders ir tikai triggers, ja saskaras, tad nu attiecigi tiek suutits message applyDamage vai otradies. Plakne, kas novietota centraa horizontali, tad nu buus realais 2D kolaiders, kam ir mazaak punktu, mazak kalkulaciju. Tik hz, vai Unity kkas taads ir iespejams
Bet nu ar shadu trapeci var paveikt interesantus briinumus, ka arii zurkam nevajadzetu skriet nereali cauri stuuriem shada veidaa, pats galvenais ja divas vai vairakas zurkas skrien viena otrai virsuu uz vienu centru, tad ar shaadu plakni vinam vajadzetu vienai otru apiet gludi apkart, nesaskaroties

ko jus domajat? vairak pieredzes ka ne kaa
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

bubu
Guru
Guru
Posts: 398
Joined: 07 Dec 2010, 11:54

Re: mani AI

#5 Post by bubu » 09 Dec 2010, 15:29

Es domāju, ka tas ir pārāk liels overheads implementēšanas ziņā. Tam visam rezultāts daudz neatšķirtos (vizuāli) no prastas sfēras + vēl nedaudz atļaut ieiet viena otrai iekšā.

snake5
Posts: 361
Joined: 07 Dec 2010, 03:54
Contact:

Re: mani AI

#6 Post by snake5 » 10 Dec 2010, 11:15

Protams labi rezultati buutu no sfeeras, bet vairak kalkulaciju.
Var lietot cilindrus (ja rēķini visu 2 dimensijās, tad tas būs aplis). :P Katrā ziņā - vienmēr efektīvāk ir strādāt ar ģeometriski primitīviem objektiem. Mazāk datu - mazāk problēmu. :D

User avatar
raymix
Posts: 46
Joined: 07 Dec 2010, 14:57

Re: mani AI

#7 Post by raymix » 10 Dec 2010, 15:13

eu, tocna! kka cilindru biju izlaidis no galvas.
Take bullshit from no one, always follow your own dreams, even if it means going where no one has gone before.
Embrace failure and mistakes, because they will help you make better decisions in the future.

//Kim Jørgensen - AAA dev//

Post Reply

Return to “Tavi projekti / Your projects”