Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

Viss par spēļu vizuālā izskata veidošanu no mākslinieciskās puses - 3D, 2D modelēšana, dizainēšana u.tml.
Post Reply
Message
Author
LatvianGames
Posts: 101
Joined: 04 Aug 2013, 12:31
Location: Jūrmala
Contact:

Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

#1 Post by LatvianGames » 03 Jun 2014, 01:56

Sveiciens visiem!

Kā jau topicā "3.mazi jautājumi minēju iepriekšējā vasarā bija ideja par 2.P.K notikumiem Latvijā.Tad nu pavasarī atkal uznāca iedvesma pie šī projekta strādāt(ja jautāsiet kas notiek ar pārējām spēlēm ,tad es taisu arī tās bet pašlaik esmu piešāvies "Kurzemes Cietoksnim")
Tad nu lieta tāda ka meiģināju 3D modeli "ielikt" Game Maker.Pats GM kļūdas kodā neuzrāda.Bet vietā kur vajadzētu atrasties modelim ir tukšums.Iemetīšu kodu kuram vajadzētu modeli attēlot.

obj_main.
Create =
///Modelu ielade

//Global varabiles
globalvar MP40rifle;

//Modelu ielade
MP40rifle = d3d_model_create();
d3d_model_load(MP40rifle,"MP40.gmmod");

obj_MP40.
Create =
MP40rifleTexture = background_get_texture(tex_MP40);
Draw =
d3d_model_draw(MP40rifle,x,y,16,MP40rifleTexture);

Vai lūdzu varētu norādīt uz kļūdam ja tādas ir? :?:

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

#2 Post by Dee » 05 Jun 2014, 17:58

Viena no galvenajām lietām lai vispār varētu darboties gm ar 3d ir pateikt gm, ka tu darbosies ar 3d izsaucot komandu d3d_start. Vēl protams ir arī jāuzstāda 3d skats ar funkciju, d3d_set_perspective. Vai to Tu esi pareizi izdarījis? Ja esi, pārliecinies, ka modeļa objektu izpildes secība ir tāda lai objekts kurš uzstāda 3d perspektīvu izpildās pirms visiem modeļiem. Par paša modeļa komandu pareizību nezinu, ar game maker neesmu darbojies jau vairākus gadus.

LatvianGames
Posts: 101
Joined: 04 Aug 2013, 12:31
Location: Jūrmala
Contact:

Re: Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

#3 Post by LatvianGames » 05 Jun 2014, 21:16

Nē nu protams ka ir komanda d3d_start.Vai vari lūdzu pastāstīt par komandu d3d_set_perspective?

User avatar
Dee
Posts: 81
Joined: 20 Jan 2012, 20:35

Re: Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

#4 Post by Dee » 06 Jun 2014, 15:53

Pameklē labāk kādu tutoriāli vai vienkāršu example kur ir kamera un kāds 3d objekts. Lai pareizi inicializētu 3d gm ir jāizsauc vairākas komandas un es kā jau es teicu ar gm neesmu darbojies vairākus gadus un neatceros detaļas. Dokumentācija pa lielam izskaidro kā strādā tā projekcijas funkcija, links te.

User avatar
sysgeiminator
Posts: 1
Joined: 07 Jun 2017, 13:46
Location: RIga
Contact:

Re: Problēmas ar 3D modeļiem GameMaker

#5 Post by sysgeiminator » 07 Jun 2017, 13:54

LatvianGames wrote:Nē nu protams ka ir komanda d3d_start.Vai vari lūdzu pastāstīt par komandu d3d_set_perspective?

d3d_start_perspective ir tas pats tikai perspektīvā ,ha :D

Post Reply

Return to “Dizains, modelēšana un vizuālā māksla / Design, modelling and visual art”